Школярам і педагогам Кіцманщини роз’яснюють актуальні питання трудових відносин і вчать захищати свої права
Одним із перших кроків проведення комплексу спільних заходів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого Верховної ради з прав людини і в рамках меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної ради України з прав людини та Пенсійним фондом України, спрямовану на підвищення рівня правової обізнаності громадян, став інформаційно-роз’яснювальний семінар, який провели начальник Кіцманського відділу обслуговування громадян Тетяна Шемчук та регіональний представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернівецькій області Леонід Мельников у загальноосвітній школі I-III ступенів села Ошихліби Кіцманського району.
Керівник пенсійної служби району розповіла старшокласникам та педагогам про визначальну роль у формуванні пенсійних перспектив легальної зайнятості трудових відносин, повідомила про зростання вимог до тривалості необхідного для виходу на пенсію страхового стажу. У зв’язку з цим зауважила на актуальності електронних послуг Веб-порталу Пенсійного фонду, які дають можливість застрахованим особам відстежувати персональні дані щодо суми сплачених роботодавцем внесків та кількості років зарахованого стажу. Така інформація є потрібною й корисною, оскільки дозволяє контролювати достовірність поданої роботодавцем звітності та дотримання ним законодавчих вимог з оплати праці найманих працівників. Представник Фонду зауважила, що сума нарахованої заробітної плати не має бути меншою за встановлений державою мінімальний розмір, так само, як і сума сплаченого страхового внеску. Якщо ж роботодавець мінімізує заробітну плату найманих працівників з метою уникнення сплати єдиного соціального внеску або сплати у розмірі, меншому за мінімальний, то відповідний період роботи до страхового стажу не зараховується. З огляду на зростання вимог до кількості років трудової діяльності, необхідної для реалізації права на пенсійне забезпечення, цей фактор має дуже важливе значення. Отож Тетяна Шемчук акцентувала увагу представників молодого покоління на необхідності офіційного оформлення трудових відносин та легальної оплати праці.
Розповідаючи про широкий спектр пенсійних послуг сучасного формату, представник Фонду повідомила про зручну можливість отримання в онлайн-режимі потрібних довідок та інших документів, які завдяки підтвердженню QR-кодом однаково правомірні з документами, виданими сервісними центрами. Ознайомила також з корисною мобільною послугою СМС-інформування, яка дозволяє постійно бути в курсі актуальних питань пенсійного забезпечення. Пояснюючи спосіб реєстрації на Веб-порталі Пенсійного фонду та налаштування СМС-повідомлень, Тетяна Шемчук продемонструвала присутнім відповідні відеоматеріали та закликала педагогів стати користувачами сучасних послуг пенсійної служби для оперативного отримання корисної інформації, а школярів – надавати допомогу людям похилого віку в оволодінні електронними технологіями. Нагадала також про можливість отримання кваліфікованих послуг дистанційно, зокрема в режимі відеозв’язку, за допомогою телефонної «гарячої лінії» та звернення до фахівців пенсійної служби, які працюють на віддалених робочих місцях в ОТГ.
Представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Леонід Мельников розповів учням та їхнім вчителям про права людини, способи захисту та реакції на їх порушення. Продемонстрував виразне слайд-шоу і зауважив на необхідності знання кожною людиною своїх прав. Відповів на запитання присутніх та пояснив як діяти у випадку порушення й утиску законних прав, гарантованих державою. Повідомив про можливість звернення до регіонального представництва секретаріату уповноваженого з прав людини в Чернівецькій області у випадках виникнення суперечок між фізичною та юридичною особою.