Пропустити навігацію

Офіційне оформлення трудових відносин – основа соціальної захищеності працівника

2 300x198 - Офіційне оформлення трудових відносин - основа соціальної захищеності працівникаІснування проблеми тіньових трудових відносин базується, першою чергою, на нерозумінні значною частиною населення усіх наслідків цього негативного явища як для себе зокрема, так і для держави загалом. Задовольняючись отриманими «у конвертах» коштами, люди вважають себе добре матеріально забезпеченими та не замислюються про те, як житимуть після виходу на заслужений відпочинок. Право на пенсію має кожен громадянин, але базу для його реалізації необхідно створювати упродовж трудової діяльності. Кожна особа працездатного віку повинна розуміти, що наявність соціального захисту, в тому числі страхових виплат (лікарняних, відпускних, допомоги з безробіття тощо) під час трудової діяльності та майбутнє пенсійне забезпечення напряму залежать від розміру легально задекларованої заробітної плати і сплачених внесків, які не мають бути меншими за законодавчо встановлений мінімум. Однією з найважливіших складових формування розміру пенсійної виплати є тривалість страхового стажу, яка відповідає вимогам пенсійного законодавства. З огляду на їх збільшення, про набуття стажу варто дбати заздалегідь, пам’ятаючи, що необхідною умовою зарахування періодів роботи до страхового стажу є щомісячна сплата внесків. Тобто при призначенні пенсійного забезпечення враховуються тільки ті періоди, за які повністю сплачені страхові внески у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний, який на сьогодні становить 918,06 грн. (4173 грн.*22%).

Чим більший страховий стаж та чим вищу заробітну плату отримував працівник, тим більшу він матиме пенсію. За умови офіційної оплати праці в мінімальному розмірі й сплати мінімальних внесків пенсія не перевищуватиме мінімального розміру. Тому не варто погоджуватись на мізерні заробітки, а обирати роботодавців, здатних гідно оплачувати працю.

Завдяки активній інформаційно-роз’яснювальній роботі та вжитим пенсійною службою краю спільно з органами влади і соціальними партнерами заходам в Чернівецькій області кількість працівників, яким роботодавці області нараховують мінімальну або меншого розміру заробітну плату, зменшилась, порівняно з початком року, на 4,8 тис. осіб (13,6%), проте залишається досить значною – майже 30,4 тисячі, що становить 21% загальної кількості застрахованих осіб області.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області закликає буковинців дбати про стабільність і захищеність свого сьогодення та належний рівень майбутнього пенсійного забезпечення, легально оформляючи трудові відносини та гідно оцінюючи свою працю.

 

background Layer 1