Пропустити навігацію

Пенсійники Буковини продовжують співпрацю із громадами

image 0 02 04 40a085a334b832307abdce5e944cc0d7225f0c87a2382cb35de364ae6fcf8f8a V 300x225 - Пенсійники Буковини продовжують співпрацю із громадамиПредставники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області взяли участь в проведенні семінару на тему: «Інтеграція соціальних послуг в ЦНАПи громад, виклики та перспективи». Захід відбувся на базі Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування за участю керівників об’єднаних територіальних громад.

Під час виступу начальниця управління обслуговування громадян Людмила Троцюк наголосила, що крокуючи в ногу з вимогами часу пенсійники краю намагаються максимально наблизити послуги до людей та зробити їх якомога доступними, оперативними та комфортними. Одним із шляхів досягнення цієї мети є створення віддалених робочих місць у об’єднаних територіальних громадах. На сьогодні вже функціонують віддалені робочі місця фахівців Пенсійного фонду, мережа яких охоплює 28 із 35 існуючих в області громад. В шести громадах, адміністративний центр яких є одночасно районним центром, та Новодністровській ОТГ послуги з питань пенсійного забезпечення надаються безпосередньо в сервісних центрах.

Представниця фонду ознайомила присутніх із загальними положеннями пенсійного забезпечення в Україні, порядком надання послуг на віддалених робочих місцях, зосередила увагу присутніх на новітніх сервісах, що пропонує вебпортал Пенсійного фондуimage 0 02 04 3128a5bd6d5fbf667655771f15e49841e4dc7462404e2f8bf5f017a6b27343ce V 300x225 - Пенсійники Буковини продовжують співпрацю із громадами України, зокрема, послузі з призначення пенсії за зверненням в «один дотик».

Крім того, на семінарі розглянули важливе питання щодо легалізації заробітної плати. Представниця пенсійної служби краю Майя Філіпець озвучила учасникам заходу негативні наслідки отримання зарплати «в конверті», розповіла про вплив нелегальної зайнятості на забезпеченість доходами як місцевих бюджетів, так і бюджету Пенсійного та інших фондів, а також на набуття страхового стажу громадян та розмір нарахування їм соціальних та пенсійних виплат. Зазначила, що найбільше тіньова зайнятість прослідковується у сферах тимчасового розміщення й організації харчування, оптової та роздрібної торгівлі, будівництва, транспорту, надання послуг населенню.

«Набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України щодо питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, яка відновлює право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за дотриманням законодавства про працю з окремих питань. Проведенню інспекційних перевірок передувала масштабна інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців, які здійснюють діяльність на території об’єднаних територіальних громад, щодо відповідальності за порушення законодавства про працю. Достатньо уже роз’яснювати, необхідно карати фінансово», – повідомила Майя Філіпець.

Зазначила, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в області продовжується робота з аналізу звітності страхувальників та даних реєстру застрахованих осіб на предмет виявлення роботодавців, які мінімізують зарплату і зайнятість працівників, та інформування з цих питань Управління Держпраці в області та об’єднаних територіальних громад.

 

background Layer 1