Фахівці пенсійної служби закликають молодь працевлаштовуватися офіційно і високо оцінювати свою працю
З огляду на актуальність питання легалізації зайнятості пенсійники Буковини проводять активну інформаційно-роз’яснювальну кампанію, намагаючись охопити нею якомога ширше коло мешканців краю різних соціальних і вікових категорій. Особливу увагу фахівці пенсійної служби приділяють спілкуванню з молоддю, адже саме їй належить будувати майбутнє держави. Від усвідомлення представниками молодого покоління засад трудового законодавства залежить не тільки їхнє матеріальне забезпечення, а й загалом рівень економічного розвитку країни.
З метою роз’яснення молодим людям, які стоять на порозі трудової діяльності, важливості офіційного працевлаштування фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за сприяння обласного та районних центрів зайнятості проводять форуми для молоді на тему легальних трудових відносин і оплати праці.
Роз’яснюючи актуальні питання трудового законодавства, пенсійники акцентують увагу молодих людей на необхідності дотримання його вимог, що є обов’язковою умовою забезпечення державних соціальний гарантій та гідного пенсійного забезпечення. Зокрема, за належного оформлення трудових відносин працівник отримує право на щорічну оплачувану відпустку, оплату періодів тимчасової непрацездатності, відпусток по догляду за дитиною тощо. А головне – саме за легальної зайнятості людина набуває страхового стажу, необхідного для реалізації права на пенсійне забезпечення. З огляду на підвищення вимог до тривалості стажу, про його набуття треба дбати замолоду, офіційно оформляючи трудові відносини. Оскільки розмір пенсії залежить також від величини заробітку, потрібно високо оцінювати свою працю, у жодному разі не погоджуючись на пропозиції оплати праці в розмірі, меншому за мінімальний (сьогодні – 3723 грн.), доповненому прихованими від держави доплатами «в конвертах». Крім того, варто відстежувати дотримання роботодавцем трудового законодавства в частині сплати страхових внесків, які мають бути не меншими за встановлений державою мінімальний розмір (сьогодні – 819.06 грн.). Чим вищою буде зарплата, більшими суми сплачених внесків та тривалість страхового стажу, тим більшою буде пенсія, зазначають фахівці пенсійної служби. Пенсійники наголошують, що від сплати страхових внесків залежить наповнення бюджету Фонду, з якого здійснюється фінансування пенсійних виплат. Також зауважують, що дотримання роботодавцями законодавства та належна оплата праці найманих працівників приваблюватимуть на підприємства і організації висококваліфіковані кадри, які якісно виконуватимуть роботу. А це, своєю чергою, сприятиме підвищенню економічного і науково-технічного розвитку країни.
Молоді люди з цікавістю і розумінням сприймають надану інформацію, ставлять свої запитання та беруть активну участь в обговоренні тематики форумів.
Представники Фонду також розповідають учасникам заходу про електронні послуги пенсійної служби та закликають молодих людей активно ними користуватись, щоб завжди бути в курсі актуальних питань пенсійного забезпечення і персональних даних щодо нарахованого заробітку, суми сплачених внесків та тривалості зарахованого страхового стажу.