Співпраця пенсійників з профспілковими організаціями – потужний інструмент захисту трудових прав людини
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області не залишається осторонь проблем нелегальної зайнятості й низьких заробітних плат працівників, зайнятих у суб’єктів господарювання краю. Враховуючи те, що захищати інтереси працівників покликані профспілкові організації, пенсійна служба області запровадила практику інформування їх щодо роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки мінімізації зарплати та зайнятості.
Укладаючи з роботодавцем трудовий договір, працівник розраховує на те, що буде отримувати заробітну плату вчасно та у гідному розмірі, а також матиме належні умови праці, які відповідають встановленим нормативам, зокрема, нормативам тривалості робочого часу і відпочинку. Проте ніхто не застрахований від свавілля окремих роботодавців, керівників підприємств, організацій, котрі керуються корисливими мотивами і не зважають на інтереси працівників, позбавляючи їх належних трудових прав, соціального захисту і гідних пенсійних перспектив. І саме профспілкові організації та їх об’єднання зобов’язані захистити інтереси працюючих людей, забезпечити дотримання їхніх прав, гарантованих Конституцією.
З початку нинішнього року пенсійна служба області надіслала до Чернівецької обласної ради профспілок та галузевих обласних профспілкових організацій області інформаційні матеріали щодо близько 2 тисяч роботодавців, які мінімізують заробітну плату працівників, для застосування до них відповідних заходів впливу з метою забезпечення гідної оплати праці та підвищення рівня зайнятості працівників
Шановні буковинці! Користуйтеся правом звернення по допомогу до профспілкової організації, яка захистить вас від несумлінного роботодавця. Профспілка – це могутній захисник працівника, здатний надати кваліфіковану допомогу, забезпечити дотримання трудових прав та інтересів і суттєво впливати на соціальну політику підприємства.