Пропустити навігацію

Звіт про виконання заходів щодо усунення корупційних ризиків в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за 9 місяців 2018 року

Важливим напрямком діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області є виявлення, усунення та мінімізація корупційних ризиків, запобігання корупційним та пов’язаних з корупцією правопорушень, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів.

Роз’яснювальна робота із запобігання, виявлення і протидії корупції є одним із пріоритетних напрямків роботи, спрямована на забезпечення належного рівня знань та єдиної практики застосування  антикорупційного законодавства. Так, протягом 9 місяців 2018 року в Головному управлінні проведено 266 семінарів, нарад, лекцій (в тому числі надано 116 консультацій з розглядом конкретних ситуацій, які можуть виникнути у працівників Головного управління). З метою формування  світогляду неприйняття корупції в засобах масової інформації (телебачення, радіо, преса, в мережі Інтернет) оприлюднено 273 публікації (роз’яснення, коментарі тощо).

Важливим питанням є запобігання виникненню та врегулюванню конфлікту інтересів, в тому числі при прийнятті рішень щодо пенсійного забезпечення працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та членів їх сімей. З метою уникнення відповідних корупційних ризиків, в Головному управлінні систематично здійснюється моніторинг  таких рішень.

Протягом досліджуваного періоду здійснено перевірку електронних пенсійних справ 27 працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо наявності конфлікту інтересів, тобто приватного інтересу в призначенні чи перерахунках їх пенсій. Також, з метою аналізу повноти вжиття заходів, спрямованих на запобігання та врегулювання конфлікту інтересів працівниками відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) управління обслуговування громадян, відділів з питань призначення та перерахунків пенсій управління застосування пенсійного законодавства та управління з питань виплати пенсій Головного управління здійснено моніторинг 473 пенсійних справ близьких осіб державних службовців зазначених структурних підрозділів на предмет наявності конфлікту інтересів.

Протягом 9 місяців 2018 року в Головному управлінні не зафіксовано випадків неврегульованих конфліктів інтересів.

В Головному управлінні діє механізм багатоступеневого внутрішнього контролю за опрацюванням пенсійної документації, зокрема, починаючи з прийому громадян, та закінчуючи контролем щодо нарахування пенсійних виплат. Всі без виключення пенсії, які призначені, перераховані спеціалістами відділів призначення та перерахунків пенсій в районах області проходять перевірку у відділі контролю за додержанням законодавства з питань пенсійного забезпечення  управління застосування пенсійного законодавства Головного управління.  Таким чином, даний вид контролю мінімізує шанси на неправомірне призначення чи перерахунок пенсії, в тому числі і врегулювання конфлікту інтересів в частині застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчинення нею певних дій чи прийняття рішень.

У поточному році сектором з питань запобігання та виявлення корупції  управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю Головного управління  проведено дослідження стану роботи по дотриманню антикорупційного законодавства в Кіцманському, Хотинському, Вижницькому, Кельменецькому та Путильському відділах обслуговування громадян (сервісних центрах) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, відділах з питань призначення та перерахунків пенсій в Кіцманському, Хотинському, Вижницькому та Кельменецькому районі та секторі з питань призначення та перерахунків пенсій в Путильському  районі управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. В результаті перевірки встановлено, що робота зазначених відділів відповідає нормам антикорупційного законодавства.

З метою мінімізації та усунення ризиків недодержання державними службовцями антикорупційного законодавства в частині фінансового контролю, у порядку, визначеному Національним агентством з питань запобігання корупції, здійснено перевірку фактів подання 675 декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: 547 щорічних електронних декларацій, 39 декларацій перед звільненням та 89 декларацій після звільнення осіб, що припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у 2017 році.

За результатами перевірки встановлено 15 випадків неподання електронних декларацій після звільнення осіб, що припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у 2017 році. Про зазначені факти повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції у встановленому законодавством порядку.

Сектором з питань запобігання та виявлення корупції управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю спільно з управлінням персоналу, а також з представниками громадськості протягом досліджуваного періоду проведено 21 оперативна перевірка за принципом «таємних покупців», а саме: здійснювались дзвінки на «гарячі» телефонні лінії фронт-офісів та особисті візити «таємних покупців» до спеціалістів відділів обслуговування громадян з метою отримання роз’яснень щодо пенсійного забезпечення,  в тому числі стосовно третіх осіб. При розмові аналізувались етика спілкування, рівень знань законодавства, зрозумілість надання відповідей, оперативність обслуговування, забезпечення нерозголошення конфіденційної інформації, самостійне надання відповіді спеціалістом, ймовірність вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією та корупційних правопорушень. За результатами перевірки корупційний діянь не встановлено.

В місцях прийому громадян структурних підрозділів обслуговування громадян Головного управління розміщені антикорупційні скриньки, що забезпечують право громадян на інформування щодо можливих корупційних проявів посадових осіб органів Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Крім того, на офіційному сайті Головного управління розміщена інформація про законодавство у сфері запобігання та протидії корупції та контактні номери телефонів, на які також можна повідомляти про неправомірні дії державних службовців Пенсійного фонду України.

З метою недопущення порушення антикорупційного законодавства, підвищення якості обслуговування громадян та посилення контролю за діяльністю спеціалістів Головного управління, службові приміщення, в яких безпосередньо здійснюється прийом громадян облаштовано системами відео спостереження з можливістю віддаленого доступу та контролю з боку посадових осіб (із забезпеченням права осіб, що звертаються на прийом, на таємницю особистого та приватного життя).

В загальному, проведення організаційно-управлінських заходів щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства в органах Пенсійного фонду України в області дозволило забезпечити дотримання законодавчих вимог державними службовцями Головного управління.

Начальник  управління  внутрішнього аудиту та фінансового контролю                     Т.М.Поштар

background Layer 1