Представник пенсійної служби краю взяла участь у роботі Комісії облдержадміністрації
Начальник фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Лілія Лелюх взяла участь у засіданні Комісії з питань мобілізації платежів до державного та місцевих бюджетів на території області, яке відбулося в Чернівецькій облдержадміністрації.
Представниця Фонду доповіла про рівень оплати праці найманих працівників у суб’єктів господарювання області, які здійснюють діяльність у сфері «Тимчасове розміщення й організація харчування».
Лілія Лелюх зазначила, що нелегальна заробітна плата за зайнятість працівників негативно впливають не лише на набуття працівниками страхового стажу, а і на наповнення бюджетів усіх рівнів. Серед сфер економічної діяльності за звітністю страхувальників області спостерігається найнижчий середній рівень оплати праці у працівників, що зайняті у сфері тимчасового розміщування й організації харчування. Загалом, середня заробітна плата найманих працівників даної сфери діяльності складає 4138,69 грн, в тому числі: у юридичних осіб – 4694,53 грн, фізичних осіб-підприємців – 3959,70 грн. За діапазонами заробітної плати менше мінімального розміру отримують 42,6% працівників цієї сфери; на рівні мінімальної зарплати – 3,9%; від мінімальної зарплати до 2-х мінімальних – 52,1%; від 2-х мінімальних до 3-х – 1,2%; від 3-х мінімальних – 0,1%.
Крім цього, у сфері тимчасового розміщення й організації харчування (готельно-ресторанний бізнес) спостерігається мінімізація зайнятості, яка відображається у використанні праці всього 1-2 найманих працівників. Серед таких суб’єктів: Тінку Р.К., Постівка І.Я., Скобун С.С., Масловська В.І., Мікайлу Є.К., Карп А.М., Кривко М.Г., Шумляк О.М., Подарунок О.В., Фортуна А.О. та ін.
– Ситуація із офіційною зайнятістю та заробітною платою є вкрай кричущою, так як працівники, які працюють у цій сфері, є соціально незахищеними і при досягненні пенсійного віку не зможуть претендувати на достойний розмір пенсійної виплати, – підкреслила посадовець та наголосила, що переліки роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки мінімізації зарплати та зайнятості працівників, Головне управління щомісячно надсилає до Управління Держпраці у Чернівецькій області, податкових органів та об’єднаних територіальних громад для здійснення ними контрольних заходів у межах чинного законодавства.
За результатами обговорення актуального питання прийняте рішення щодо здійснення інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання за місцем здійснення діяльності.