Про результати роботи при призначенні, перерахунках пенсій з формуванням електронних пенсійних справ
КОЛЕГІЯ
ПРИ НАЧАЛЬНИКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
27.12.2019 м. Чернівці № 10-2
Про результати роботи при призначенні, перерахунках пенсій з формуванням електронних пенсійних справ |
Заслухавши доповідь начальника управління застосування пенсійного законодавства Кордубан Я.М. про результати роботи при призначенні, перерахунках пенсій з формуванням електронних пенсійних справ, колегія відмічає наступне.
Станом на грудень 2019 року чисельність пенсіонерів, яким провадиться виплата пенсій в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області складає 220,5 тис. (з них 8695 – “військові” пенсіонери), що на 3,4 тис. осіб менше, ніж на відповідну дату 2018 року.
За нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” одержують пенсію 96,1 % загального контингенту пенсіонерів.
Згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” найбільшу частку контингенту «цивільних» пенсіонерів, а це 78,27% становлять пенсіонери за віком, 14,57 % – по інвалідності, 3,73 % – у разі втрати годувальника, 2,43 % – за вислугу років.
З початку поточного року прийнято рішення по заявах про призначення «цивільних» пенсій 6980 осіб, що на 4,3% більше, ніж за минулий рік. У 2019 році прийнято рішення по заявах про перерахунок пенсій 12659 осіб, що на 26,6% більше, ніж в минулому році. Збільшення кількості заяв про перерахунок пенсій пов’язане насамперед із законодавчими умовами проведення деяких перерахунків в поточному році – з 01.03.2019 зросла питома вага індивідуального коефіцієнту заробітку при перерахунку, а з 01.07.2019 – розмір підвищення поставлено в пряму залежність від наявного страхового стажу. Тому збільшилась кількість заяв про перерахунок пенсій з метою зарахування періодів стажу по додатково наданих документах, надання довідок про отримуваний заробіток до 01.07.2000 для визначення найбільш доцільного варіанту заробітку та розгляду можливості збільшення індивідуального коефіцієнту заробітку.
Реалізація пенсійного забезпечення «цивільних» пенсіонерів з 01.01.2018 здійснюється в області в підсистемі «Призначення та виплата пенсій на базі ЕПС». Із зазначеної дати реалізація всіх масових перерахунків в області здійснювалась з формуванням електронних пенсійних справ. Разом з тим продовжувалось ведення паперових справ при призначенні пенсій та здійсненні індивідуальних перерахунків.
З 23.08.2019 в області організовано роботу щодо призначення/ перерахунку пенсій з формуванням виключно електронних пенсійних справ «цивільних» пенсіонерів. Питання формування електронних пенсійних справ «військових» пенсіонерів на даний час залишається технічно не реалізованим. Таким чином, з часу переходу на роботу виключно з ЕПС, в області прийнято рішення по 2068 заявах про призначення пенсій, з них по 1688 заявах прийнято рішення про призначення пенсій, по 380 – про відмову в призначенні пенсій.
Ще одним нововведенням в поточному році стала можливість призначення пенсії за зверненням в «один дотик». В області прийнято рішення за 17 зверненнями про призначення пенсій, поданими через веб-портал Пенсійного фонду України. Можливістю здійснення перерахунку пенсій за зверненнями через веб-портал в області скористалась 21 особа.
Також з 23.08.2019 в області розглянуто 5836 заяв про перерахунок пенсій з формуванням прийнятих документів в електронну справу. З них по 5802 заявах прийнято рішення про перерахунок пенсій, по 34 – про відмову в перерахунку пенсій.
Позитивним моментом при переході на роботу з використанням лише електронних пенсійних справ варто відмітити скорочення середньої тривалості строків прийняття рішень. Зазначений показник по заявах про призначення пенсій станом на 01.12.2019 порівняно з аналогічною датою минулого року скоротився на 72,5 %. Станом на грудень поточного року середнє значення кількості днів, протягом яких в області приймається рішення по заявах про призначення пенсій складає 4,6 дні, по заявах про перерахунок пенсій – 3,1 дні.
Варто зауважити, що впровадження електронних пенсійних справ дає можливість пенсіонерам вільного доступу до своїх справ у будь-який зручний для них час з метою отримання необхідної їм інформації.
З метою повноцінного функціонування електронних пенсійних справ, призначених в минулих роках в області з серпня цього року розпочав роботу відділ з ретроконвенверсії. Станом на грудень 2019 року оцифровано 1964 пенсійних справи.
ВИРІШИЛИ:
- Доповідь начальника управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Кордубан Я.М. про результати роботи при призначенні/перерахунках пенсій з формуванням електронних пенсійних справ взяти до відома.
- Начальнику управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (Кордубан Я.М.):
2.1. Забезпечити правильність прийняття рішень про призначення і перерахунок пенсій відповідно до норм чинного законодавства.
2.2. При призначенні та перерахунках пенсій безумовно дотримуватись встановлених законодавством термінів прийняття рішень.
2.3. Забезпечити проведення 3-х етапів оцифрування паперових пенсійних справ з дотриманням доведеного планового показника Пенсійного фонду України щодо кількості їх опрацювання у звітних періодах.
2.4. Після доопрацювання програмного забезпечення організувати проведення 4-го етапу оцифрування паперових пенсійних справ в ППВП.
- Керівникам сервісних центрів продовжити проводити активну роз’яснювальну роботу щодо переваг функціонування електронних пенсійних справ та можливостей для пенсіонерів, що виникають з їх впровадженням.
- Контроль за виконанням рішення покласти на заступників начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області згідно розподілу функціональних обов’язків.
Голова колегії Михайло РОМАНІВ
Секретар колегії Тетяна ТРЕБИК