У Сторожинці провели нараду з питань легалізації зайнятості й оплати праці
З огляду на важливість вирішення проблеми тіньових трудових відносин і оплати праці, що позбавляє працюючих громадян соціального захисту і гідних пенсійних перспектив, а також справляє негативний вплив на наповнення бюджету, пенсійники області активно співпрацюють з органами влади, державними службами та соціальними партнерами.
Начальник Сторожинецького відділу обслуговування громадян Михайло Сербул разом з представниками податкової служби та соціальних фондів у районі взяв участь в нараді з питань легалізації зайнятості й оплати праці, яку провели представники міської об’єднаної територіальної громади з місцевими підприємцями.
Керівник пенсійної служби району поінформував учасників наради та, зокрема, присутніх на ній старост і працівників старостинських округів Сторожинецької ОТГ, а також представників страхувальників про відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Наголосив на важливості легальної зайнятості й оплати праці, що є запорукою соціальної захищеності громадян під час трудової діяльності та після виходу на заслужений відпочинок. Акцентував увагу суб’єктів господарювання на необхідності дотримання вимог трудового законодавства щодо офіційного оформлення трудових відносин та забезпечення працівників гідними заробітками, не нижчими рівня соціальних стандартів, а також своєчасного виконання фінансових зобов’язань зі сплати єдиного соціального внеску. Закликав підприємців бути відповідальними за людей, працю яких використовують, та дбати про їхню соціальну захищеність і гідне пенсійне майбутнє. Зауважив, що побудова трудових відносин на засадах чесності й ділової порядності є запорукою доброї репутації та успішного розвитку бізнесу.
Звертаючись до голів місцевих рад, Михайло Сербул зауважив на необхідності посилення роз’яснювальної роботи серед роботодавців щодо покращення платіжної дисципліни зі сплати ЄСВ та тісній взаємодії з податковою службою в застосуванні ефективних важелів впливу до суб’єктів господарювання, які мають заборгованість, з метою спонукання їх до погашення боргів. Окрему увагу представник Фонду звернув на попередження можливих випадків використання праці неоформлених працівників, запобігання виплаті доходів без сплати належних сум обов’язкових платежів до бюджету.