Юристи пенсійної служби Чернівецької області першими в Україні застосували відеоформат проведення судових засідань
Відповідно до обмежувальних заходів, запроваджених з метою зупинення поширення коронавірусної інфекції, та прийнятих у зв`язку з цим законодавчих актів, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області працює із застосуванням дистанційних форм комунікації як з громадянами, так і державними органами та соціальними партнерами.
Завдяки внесенню у зв`язку із зазначеною ситуацією законодавчих доповнень до Кодексу адміністративного судочинства України представники юридичних служб і відомств отримали можливість проводити та брати участь в судових засіданнях у режимі онлайн. Актуальність такої практики пов`язана з важливістю забезпечення доступу фізичних та юридичних осіб до правосуддя в умовах карантинних обмежень.
Одними з перших в Україні застосували нововведення фахівці юридичної служби Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, які провели судове засідання у форматі відеоконференцзв’язку за новими стандартами. Слухання справи проводилось в режимі відеоконференції із використанням комунікаційного програмного забезпечення ZOOM безпосередньо з робочого місця спеціаліста органу Пенсійного фонду.
Довідково
2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» N 540-IX.
Зазначеним Законом доповнено статтю 195 Кодексу адміністративного судочинства України наступним змістом: “Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України”.
Для онлайн-участі в судовому засіданні представнику юридичної служби достатньо мати на робочому місці комп’ютер або смартфон із доступом до мережі Інтернет, встановити додаток ZOOM, який дозволяє передавати відеозображення та аудіосигнал, а також мати ідентифікатор бесіди для з’єднання з відповідним судом.