Пропустити навігацію

Звільнення працівників та мінімізація зарплати – шлях до втрати соціальних гарантій і виплат!

do zvilnennya 300x195 - Звільнення працівників та мінімізація зарплати – шлях до втрати соціальних гарантій і виплат!З метою зменшення негативного економічного ефекту, який спостерігається в бізнесі через дію обмежувальних заходів під час коронавірусної кризи, та для збереження власної фінансової стабільності окремі роботодавці застосовують «брудні» схеми вирішення проблеми – це звільнення працівників або ж мінімізація їхніх зарплат.

Аналізуючи звітність страхувальників області, виявилось, що кількість їхніх працівників у квітні 2020 року зменшилася на 18,1 тис. осіб (10,7%) у порівнянні з аналогічним періодом 2019-го.

Лідируючі темпи щодо зменшення чисельності застрахованих осіб спостерігається у промисловій сфері – 2,4 тис. осіб, сільському, лісовому та рибному господарстві – 1,2 тис. осіб, охороні здоров’я та сфері надання соціальної допомоги – 1,0 тис. осіб, тимчасового розміщення й організації харчування та транспорту – по 0,6 тис. осіб.

Слід зазначити, що на рівні або менше мінімального розміру нараховували роботодавці заробітну плату 49,3 тис. працівникам, а це 36,0% від загальної кількості застрахованих осіб. За час карантинних заходів цей показник зріс на 18,8 тис. осіб. Варто зауважити, що завдяки таким діям, роботодавці позбавляють цих людей на їх право на соціальні гарантії вже сьогодні, та гідне пенсійне забезпечення в майбутньому.

Вчергове звертаємося до роботодавців області: шановні керівники, в ці скрутні часи подбайте не лише про своє фінансове становище, але й про тих людей, що на вас працюють.

В них теж є сім’ї, батьки, діти, яких потрібно забезпечувати. На чужому горі не можна побудувати своє благополуччя. Подбайте про соціальний захист своїх працівників: оформляйте трудові відносини тільки на офіційних умов та виплачуйте гідну заробітну плату.

background Layer 1