Мізерні зарплати у будівництві негативно вплинуть на соціальні та пенсійні виплати!
Милуючись садибами громадян, елітними багатоповерхівками та новозбудованими закладами дозвілля, мимоволі задумуєшся, а яка ж «армія» будівельників виконує ці роботи та який офіційний рівень оплати їх нелегкої, травмонебезпечної праці.
Неодноразово пенсійники області повідомляли громадян про факти мінімізації роботодавцями заробітної плати та зайнятості працівників, їх вплив на соціальне та пенсійне забезпечення. Не оминула ця проблема і працівників, які зайняті у сфері будівництва.
За останніми звітними даними страхувальників області, основним видом діяльності яких є будівництво, у цій сфері зайнято близько 4 тис. працівників, а середня заробітна плата становить близько 7,3 тис. грн. При цьому в 57,2% роботодавців цієї галузі зафіксовано середню зарплату працівників на рівні та нижче мінімального розміру.
Слід зазначити, що за час карантинних заходів, пов’язаних із коронавірусною інфекцією, чисельність працівників, за яких роботодавці звітували про нарахування заробітної плати, зменшилася на 8,7%.
Тому в черговий раз привертаємо увагу працездатного населення, що лише від офіційно задекларованої зайнятості, достойної зарплати та сплаченого роботодавцем у повному обсязі єдиного внеску, напряму залежать соціальні виплати сьогодні та розмір пенсії при досягненні відповідного віку. Дбайте про пенсійне забезпечення завчасно!
Роботодавців закликаємо дотримуватись законодавства про оплату праці та дбати про соціальне і пенсійне забезпечення осіб, які своєю працею примножують їм матеріальні статки.