Своєчасна сплата внесків – запорука набуття страхового стажу
У більшості громадян діяльність Пенсійного фонду асоціюється з призначенням пенсій та їх фінансуванням. Забезпечення своєчасної виплати пенсій та допомог насправді є однією з головних функцій пенсійної служби. Втім, сфера діяльності Фонду значно ширша та охоплює багато інших важливих фукцій державного значення, серед яких – ведення реєстру застрахованих осіб, що формується на підставі звітності, поданої страхувальниками (роботодавцями) до органів державної податкової служби.
У Чернівецькій області найбільшу частку страхувальників становлять фізичні особи-підприємці. На відміну від найманих працівників, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та подає звітність роботодавець, підприємці повинні здійснювати щомісячні відрахування й складати звіти самостійно.
Саме від сплати єдиного соціального внеску залежить зарахування періодів роботи до страхового стажу. Страховий стаж – це період, упродовж якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний, оскільки наразі вимоги до тривалості стажу, необхідної для реалізації права на пенсійне забезпечення, зросли, потрібно заздалегідь дбати про його набуття. Нинішнього року для призначення пенсії за віком необхідно мати 27 років страхового стажу, надалі ця цифра зростатиме щороку на рік до 2028 року, коли для виходу на пенсію 60-літнім особам потрібно буде мати 35 років стажу. Обов`язковою умовою його зарахування, як уже зазначалося, є своєчасна сплата страхових внесків, підтвердженням якої є подана до податкових органів звітність. При цьому варто переконатись у тому, що відомості зі звіту завантажено до реєстру застрахованих осіб, і зробити це легко на вебпорталі Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua), зареєструвавшись на цьому зручному електронному сервісі за допомогою кваліфікованого електронного підпису або інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID. Зауважуємо, що звіт із помилками не вважається поданим та інформація з нього не може потрапити до реєстру застрахованих осіб. Для відновлення страхового стажу необхідно виправити помилки у звітності та повторно подати звіт до органів державної податкової служби.
Отож нагадуємо фізичним особам-підприємцям про необхідність щомісячної сплати єдиного соціального внеску, що є запорукою набуття страхового стажу. Дбайте про своє матеріальне забезпечення на старості літ вже сьогодні, пам’ятаючи, що воно залежить саме від вас, від вашої відповідальності й ділової порядності.