Користуйтесь «е-кабінетом страхувальника» – це просто та зручно
Рано чи пізно кожен роботодавець стикається з тимчасовою непрацездатністю своїх працівників. Щоб отримати з Фонду соціального страхування України допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах (лікарняні і декретні), бухгалтеру потрібно заповнити Заяву-розрахунок, що не вдасться зробити без даних про страховий стаж працівника. Визначення страхового стажу (на момент настання страхового випадку) є першочерговим завданням роботодавця.
Донедавна первинні дані для розрахунку – страховий стаж та розмір заробітної плати – надавали самі працівники, звертаючись за отриманням інформації до сервісних центрів Пенсійного фонду особисто.
Тепер для правильного розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працедавець має можливість самостійно отримувати електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» своїх працівників (Додаток 9), а також по кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах зі страхувальником, є можливість сформувати форму ОК-7.
Алгоритм дій для отримання довідок досить простий:
- Для початку потрібно авторизуватися в «кабінеті страхувальника» на вебпорталі Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua за допомогою кваліфікованого електронного підпису (далі-КЕП);
- Далі у лівому боковому меню та у розділі «Комунікації з ПФУ» вибрати пункт «Запит на отримання електронних документів» та в електронному бланку замовлення вибрати тип звернення «Довідка про трудовий та страховий стаж»/ОК-7;
- Після заповнення всіх атрибутів звернення обов’язково ввести КЕП та пароль до нього, натиснути кнопку “Відправити до ПФУ”;
- Стан розгляду звернення можна переглянути у розділі «Звернення». Якщо запит виконано – це буде прописано у пункті «Статус звернення».
- В результаті обробки звернення заявнику буде надіслано електронний документ у вигляді pdf-довідки, достовірність якої підтверджено спеціальним QR-кодом та електронний документ, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, який, згідно чинного законодавства, є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі Пенсійного фонду України.
Інструкція щодо отримання довідок з QR-кодом знаходиться за посиланням: http://www.pfu.gov.ua/instruktsiyi/yak-otrymaty-dovidku-z-qr-kodom-vid-pensijnogo-fondu-ukrayiny
Відтак, кожен кмітливий роботодавець, який цінує свій дорогоцінний час та дбає про своїх працівників – обере онлайн-послуги Пенсійного фонду України, як зручний та швидкий інструмент до отримання вкрай важливої інформації.