Пропустити навігацію

У телепередачі «Прайм-тайм» буковинців поінформували про етапи підвищення пенсій наступного року

trotsyuk prajmtajm 291x300 - У телепередачі «Прайм-тайм» буковинців поінформували про етапи підвищення пенсій наступного рокуПро те, яких підвищень очікувати буковинським пенсіонерам ближчим часом, розповіла глядачам телеканалу «Буковина» начальниця управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області Людмила Троцюк, яка взяла участь у спеціальному випуску телепередачі «Прайм-тайм».

Представниця Фонду поінформувала буковинців про етапи перерахунків пенсій, які відбудуться наступного року та цьогоріч у грудні. Зазначила, що Головне управління уже завершило грудневий перерахунок пенсій та повідомила, що базувався він на збільшенні, відповідно до закону про бюджет на 2020 рік, прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та здійснений шляхом перерахунку складових пенсійних виплат, які залежать від його розміру.

Відповідаючи на запитання ведучої, котра акцентувала увагу на важливості інформування громадян про графіки та порядок підвищення пенсій, Людмила Троцюк детально роз’яснила механізм здійснення кожного з перерахунків, які відбудуться наступного року, та назвала категорії громадян, яких вони стосуватимуться.  Зокрема, у січні 2021 року пенсії буде перераховано громадянам, які досягли 65-річного віку та мають не менше 35 років стажу чоловіки і 30 років жінки – розмір пенсійних виплат таких осіб не має бути меншим 40% розміру мінімальної заробітної плати. Також продовжуватиметься здійснення доплат 80-річним пенсіонерам зі стажем 25 і 20 років відповідно, планується встановлення доплат пенсіонерам, які досягли 75-річного віку.  Березнева індексація передбачає збільшення пенсій з розрахунку 11% показника середньої в Україні заробітної плати, який застосовується для обчислення пенсії, а квітневий перерахунок стосуватиметься пенсіонерів, які продовжують працювати.

Принагідно представниця Пенсійного фонду надала роз’яснення щодо необхідної для реалізації права на пенсійне забезпечення тривалості страхового стажу та пояснила як діяти у тих випадках, коли стажу замало. Акцентувала увагу на важливості накопичення страхового стажу громадянами, які нині працюють, та зазначила, що необхідною умовою зарахування періодів роботи до стажу є офіційне працевлаштування і сплата страхових внесків у розмірі, не меншому за мінімальний. Закликала буковинців контролювати сплату роботодавцями внесків та персональні відомості про накопичення страхового стажу, оскільки цей показник є визначальним для призначення пенсії. Повідомила, що фахівці Пенсійного фонду постійно відстежують звітність страхувальників з метою виявлення випадків порушення трудового законодавства та вжиття заходів з їх усунення. Наголосила на важливості оновлення персональних відомостей (паспортних даних, інформації про працевлаштування/звільнення з роботи, зміни місця реєстрації тощо) у випадку їх зміни як працюючими громадянами, так і пенсіонерами для коректного ведення Реєстру застрахованих осіб та здійснення необхідних нарахувань і перерахунків пенсійних виплат.

Відзначивши активне осучаснення пенсійних послуг, Людмила Троцюк розповіла про зручну можливість використання електронних сервісів вебпорталу через мобільний додаток «Пенсійний фонд», а також про новий функціонал «Електронна трудова книжка», який набуває все більшої популярності серед громадян. Повідомила, що електронний формат документа про трудову діяльність дає змогу самостійно або за допомогою роботодавця впорядкувати дані про трудові відносини та передбачає можливість автоматичного призначення пенсії з настанням пенсійного віку без потреби особистого звернення до установи Фонду. Закликала буковинців активно оволодівати сучасними технологіями і максимально використовувати дистанційний формат отримання пенсійних послуг.

 

background Layer 1