Захист прав громадян на гідне пенсійне забезпечення – важливий напрямок співпраці з органами влади і державними службами
Стоячи на захисті прав громадян на гідне пенсійне забезпечення та дбаючи про збільшення надходжень до бюджету Фонду, буковинські пенсійники продовжують активно співпрацювати з органами влади та контролюючими органами. Представники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області постійно беруть участь у нарадах з органами влади, контролюючими органами та соціальними партнерами, у засіданнях обласної, міських та районних робочих груп з питань легалізації зайнятості населення і виплати зарплати, семінарах та інших заходах, спрямованих на подолання нелегальних трудових відносин.
Здійснюючи аналіз даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, фахівці пенсійної служби інформують про виявлені випадки порушень роботодавцями законодавства про працю органи влади, контролюючі органи й соціальних партнерів для вжиття відповідних заходів впливу. Зокрема, упродовж 2020 року до Управління Держпраці у Чернівецькій області надіслані інформаційні матеріали щодо 5970 роботодавців, у звітності яких наявні ознаки мінімізації заробітної плати, Головному управлінню Державної податкової служби у Чернівецькій області скеровано дані щодо 3365 страхувальників, які не дотримуються законодавчих вимог щодо нарахування і сплати єдиного внеску; органи місцевого самоврядування повідомлено про 2633 таких суб’єктів діяльності; соціальних партнерів – про 1024 несумлінних роботодавців.
Для обговорення на засіданнях обласної, районних та міських робочих груп з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення, а також проведення відповідних заходів з роз’яснення роботодавцям необхідності дотримання законодавства про працю Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації надіслані дані щодо 3448 страхувальників; Департамент регіонального розвитку поінформовано про 1041 недобросовісного керівника; Департамент агропромислового розвитку повідомлено про 434 роботодавців, які провадять діяльність в галузі сільського та рибного господарства з порушеннями закону про працю.
Щомісяця фахівці пенсійної служи беруть участь у нарадах з соціальними партнерами і засіданнях робочих груп з питань легалізації зарплати та зайнятості населення, на які викликаються роботодавці, за звітністю яких наявні ознаки порушень законодавства про працю, для пояснення причин таких дій. За результатами засідань роботодавцям надаються рекомендації щодо необхідності підвищення рівня оплати праці найманих працівників та забезпечення повної зайнятості.
Переважна більшість роботодавців усвідомлює відповідальність за матеріальне забезпечення і пенсійні перспективи найманих працівників. Однак середньомісячний розмір заробітної плати, згідно зі звітністю страхувальників, у 2020 році порівняно з 2019 роком в області зріс лише на 10%. Питома вага працівників, яким керівники нараховують заробітну на рівні та менше мінімального розміру (5000 грн), становить 27%, від мінімальної до трьох мінімальних – 60%, перевищує три мінімальні зарплати лише у 13% найманих працівників області.
Шановні роботодавці та підприємці! Закликаємо вас укладати з працівниками офіційні трудові угоди, гідно оплачувати їхню працю та своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок для забезпечення їм гарантованого державою соціального захисту і гідних пенсійних перспектив!
Просимо взяти до уваги, що мінімальний розмір заробітної плати з 1 січня 2021 року становить 6000 грн, а мінімальний розмір єдиного внеску для зарахування повного місяця роботи до страхового стажу – 1320 грн.