В Україні запрацював сучасний сервіс, який полегшить життя лікарям і пацієнтам, роботодавцям і працівникам
Ідучи у ногу з часом, Україна активно впроваджує в усі сфери суспільного життя сучасні технології, які значно спрощують процеси отримання потрібної інформації та державних послуг. Зокрема, з 1 червня Міністерство цифрової трансформації України разом з Міністерством охорони здоров’я, Національною службою здоров’я України, Мінсоцполітики, Пенсійним фондом України та Фондом соціального страхування запустили тестування електронного формату документа про тимчасову втрату працездатності громадян. Воно триватиме до кінця серпня нинішнього року, і вже з 1 вересня українці цілковито перейдуть на використання електронного виду лікарняних листків.
Ведення Електронного реєстру листків непрацездатності здійснює Пенсійний фонд України, який акумулює, впорядковує та зберігає відповідні відомості й використовує їх для нарахування виплат.
Новий сучасний сервіс дозволяє оперативно оформляти документ про тимчасову непрацездатність і отримувати з нього необхідну інформацію. Це зручно як для лікарів, так і для пацієнтів, для роботодавців і застрахованих осіб. З моменту оформлення працівником лікарняного керівник дізнається про факт його захворювання, прізвище сімейного лікаря, який сформував медичний висновок про хворобу, відомості про те, в якому медичному закладі людина відновлює своє здоров’я. Також страхувальник може відстежувати дату закриття лікарняного, оперативно скористатися даними для здійснення відповідних нарахувань-перерахунків, заповнення звітності тощо. Кожна застрахована особа має можливість переглядати персональну інформацію щодо тривалості періодів тимчасової непрацездатності, контролювати зарахування страхового стажу тощо. Зазначені дані доступні на вебпорталі Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) для користувачів, які авторизувалися за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Впровадження електронних листків про тимчасову втрату працездатності – один з важливих кроків у напрямку реалізації державних програм з мінімізації й поступової відмови від паперового документообігу та переведення інформації в електронну площину, що забезпечує надійне її збереження і зручність використання.