ПРО ЗМІНИ 2024 РОКУ В СФЕРІ ПЕНСІЙНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БУКОВИНЦІВ ПОІНФОРМУВАЛИ ЧЕРЕЗ ЖУРНАЛІСТІВ РЕГІОНАЛЬНОГО ТЕЛЕКАНАЛУ

Представниця Пенсійного фонду, зокрема, повідомила про те, як вплине зростання мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на перерахунки виплат, у тому числі страхових; у кого зростуть пенсії в 2024 році; яких надбавок і доплат очікувати одержувачам пенсій; чи будуть продовжені пенсійні виплати особам з інвалідністю за відсутності змоги проходження огляду МСЕК; чи змінився порядок встановлення пільг на оплату комунальних послуг ветеранам війни та членам їхніх сімей, надала докладні роз’яснення інших актуальних питань.
Здійснюючи активну взаємодію зі ЗМІ та організовуючи багатоформатну комунікацію з громадськістю, пенсійна служба області дбає про те, щоб буковинці були повномірно поінформованими.
Відеозапис можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/FHQJXKFiDbs
КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ
З 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати в Україні зріс до 7100 грн. Відповідно, розмір мінімального страхового внеску, що визначається як 22% розміру мінімальної заробітної плати, з 1 січня становить 1562 грн на місяць.
Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшено з 2 093 до 2 361 грн, а прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць – з 2 589 до 2 920 грн.
Перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсій, який здійснюється з урахуванням встановленого на початок року розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, буде проведено з 1 березня 2024 року разом зі щорічною індексацією пенсій.
Змінилась максимальна величина бази нарахування єдиного внеску (максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати, на яку нараховується єдиний внесок). Вона становить 106 500 грн на місяць (15 х 7100 грн).
У зв’язку із зміною розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, з 1 січня 2024 року зріс розмір надбавки Почесним донорам, який склав 292 грн.
Зростання з 1 січня 2024 року розміру мінімальної заробітної плати є підставою для перерахунку мінімальної пенсії непрацюючим громадянам, які досягли віку 65 років та мають необхідний страховий стаж (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років). Мінімальний розмір пенсій у зазначеної категорії осіб з 01.01.2024 не може бути меншим 2840 грн – 40% мінімальної заробітної плати.
Змінились розміри мінімальної та максимальної страхових виплат. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати в перерахунку на 100 відсотків втрати професійної працездатності не може бути меншим за розмір мінімальної заробітної плати (7100 грн); а максимальний розмір щомісячної страхової виплати не може перевищувати чотирьох мінімальних заробітних плат (28 400 грн: 7100 грн х 4).
До нововведень 2024 року належить і спрощення порядку отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів війни та членів їхніх сімей.
Особам з інвалідністю, яким виплату пенсії продовжено по 16.05.2024 (на період шести місяців після попередньо встановленого строку дії воєнного стану в Україні) або інвалідність встановлено відповідно до довідки МСЕК на строк по 14.02.2024, у разі неможливості проходження повторного огляду в органах медико-соціальної експертизи виплату пенсії по інвалідності або пенсію у зв’язку з втратою годувальника буде продовжено по 14.08.2024.
У 2024 році на рік зросла тривалість страхового стажу, необхідного для набуття права на пенсію за віком. Зокрема, для виходу на пенсію за віком громадянам, які досягли 60-річчя, потрібно мати не менше 31 року страхового стажу.