РОЗ’ЯСНЮЄМО ВАЖЛИВІСТЬ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ЗАЙНЯТОСТІ, ЗАКЛИКАЄМО БУДУВАТИ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ НА ЗАКОНОДАВЧИХ ЗАСАДАХ
В рамках проведення заходів, спрямованих на легалізацію зайнятості та оплати праці, фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу зі страхувальниками, трудовими колективами підприємств, установ, організацій краю, приділяючи особливу увагу представникам підприємницької сфери.
Упродовж березня-травня нинішнього року спеціалісти відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління спільно з головним державним інспектором відділу з питань праці південно-західного напрямку Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області провели 25 зустрічей з підприємцями, які провадять діяльність в галузі громадського харчування та торгівлі.
Інформуючи представників малого та середнього бізнесу про законодавчі засади оформлення трудових відносин, пенсійники надають детальні роз’яснення переваг легального використання найманої праці та справедливої й відкритої її оплати.
Наголошують на важливості своєчасної й у повному обсязі сплати страхових внесків, що є неодмінною умовою зарахування періодів роботи до страхового стажу та необхідною підтримкою соціальної стабільності й економіки країни в складних умовах воєнного часу. Інформують про можливість укладання договору про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, доступну як для застрахованих, так і для не застрахованих осіб старше 16 років, а також про можливість сплати страхових внесків на користь третіх осіб.
На важливості легального оформлення трудових відносин і негативних наслідках тіньової зайнятості акцентували увагу під час зустрічі з фізичними особами-підприємцями й найманими працівниками у відкритому заході МКУ Резиденції молоді. Наголосили, що саме молодому поколінню належить визначальна роль у виведенні сфери трудових відносин на цивілізований шлях розвитку, викорінення з неї негативних явищ, які позбавляють громадян соціальної захищеності та перешкоджають успішному розвитку економіки країни, її руху до щасливого майбутнього. Поінформувавши про законодавчі засади пенсійного забезпечення в Україні, пояснили, що солідарна система передбачає фінансування нинішніх пенсіонерів громадянами, які працюють, отож прозора оплата праці й своєчасна сплата внесків є запорукою стабільності здійснення соціальних виплат людям старшого покоління, які вийшли на заслужений відпочинок.
Зауважили, що про майбутню пенсію варто дбати заздалегідь, будуючи трудові відносини на законодавчих засадах, та наголосили, що легалізація праці, детінізація заробітної плати, своєчасна сплата ЄСВ – запорука надійної пенсійної системи сьогодні та в майбутньому.