Пропустити навігацію

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСІБ, ЯКІ ПРАЦЮВАЛИ НА ТЕРИТОРІЇ МОЛДОВИ

270624 5 300x225 - ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСІБ, ЯКІ ПРАЦЮВАЛИ НА ТЕРИТОРІЇ МОЛДОВИПитання пенсійного забезпечення громадян України, які працювали або продовжують працювати на території Республіки Молдови регулюється Угодою між Урядами цих країн про гарантії прав громадян в галузі пенсійного забезпечення, що діє з 19.11.1996 (далі – Угода). Вона поширюється на всі види державних пенсій, які призначаються громадянам у відповідності із законодавством України або Республіки Молдови.

Пенсійне забезпечення осіб здійснюється за законодавством тієї держави, на території якої вони постійно проживають. Документом, що підтверджує постійне проживання в Україні є паспорт громадянина України або тимчасова посвідка на постійне проживання.

У відповідності до двосторонньої Угоди між Україною та Молдовою при переселенні пенсіонера з території однієї держави на територію іншої на постійне проживання виплата пенсії за попереднім місцем проживання припиняється. За новим місцем проживання пенсіонера пенсія призначається з місяця, наступного за місяцем припинення виплати пенсії за попереднім місцем проживання, але не більше ніж за 6 місяців до місяця прописки або отримання виду на проживання. В разі якщо призначений за попереднім місцем проживання вид пенсії не передбачений законодавством іншої країни, виплата пенсії здійснюється державою, яка призначила пенсію, до виникнення права на пенсію за законодавством держави проживання.

При призначенні пенсії до страхового стажу враховується стаж, накопичений у відповідності до законодавства на території обох сторін. Стаж враховується на підставі даних трудової книжки та інших документів про стаж, виданих в установленому порядку. Зарахування до страхового стажу періодів роботи після 01.01.2004 здійснюється з додатковою умовою, а саме підтвердження сплати страхових внесків від компетентних органів Республіки Молдова.

Необхідні для пенсійного забезпечення документи, видані у встановленому порядку на території Молдови, приймаються органами Пенсійного фонду України без легалізації. Документи, що складені іноземною мовою, приймаються за умови їх перекладу, засвідченого нотаріально.

background Layer 1