На Буковині легалізували майже 33 тисячі робочих місць
Пенсійники Буковини докладають зусилля для подолання неофіційної зайнятості, легалізації трудових відносин та зарплат, захисту соціальних прав та гарантій мешканців краю.
В ході інформаційно-роз’яснювальної роботи в цьому напрямку 52 територіальні громади області проінформовано про показники, які негативно впливають на стан надходження доходів до їх бюджетів, а також сплату єдиного внеску. Їм надіслано інформаційні матеріали щодо 3,4 тисяч роботодавців, у звітності яких наявні ознаки мінімізації заробітної плати. Понад 5,7 тисяч фізичних осіб-підприємців попереджено про негативний вплив боргу з єдиного соціального внеску на набуття страхового стажу, соціальне та пенсійне забезпечення. 133 суб’єкти господарської діяльності отримали листи про необхідність забезпечити повну зайнятість та достойну заробітну плату своїм працівникам.
Спільно з головним державним інспектором відділу з питань праці південно-східного напрямку Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області фахівці пенсійної служби провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з 48 підприємцями 48-ми закладів громадського харчування та торгівлі. Адміністрацію та співробітників закладів проінформовано про основні норми чинного законодавства стосовно оформлення трудових відносин. Зокрема, звернуто увагу на наслідки неофіційної зайнятості для їх працівників зараз і в майбутньому. Нелегальним найманим працівникам не оплачується відпустка та лікарняні, вони позбавлені гарантій на безпечні умови праці та соціальне страхування, їм не нараховується страховий стаж, а отже вони й втрачають право на призначення пенсії.
Завдяки докладеним зусиллям з початку 2024 року легалізовано майже 33 тисяч робочих місць, від заходів з легалізації отримано 56,4 млн грн єдиного внеску, в тому числі до бюджету Пенсійного фонду – 51,2 млн грн., які спрямовано на виплату пенсій та страхових виплат.
Головне управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області закликає роботодавців до легалізації трудових відносин, сумлінного виконання фінансових зобов’язань зі сплати внесків, що є виявом ділової порядності й відповідальності перед державою і людьми, підтримкою економіки країни й соціальної стабільності у складних умовах воєнного часу.