Буковинців консультували про особливості надання соціальних послуг догляду вдома та натуральної допомоги
Під час прямої телефонної лінії начальник відділу призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг Тетяна НІКОЛАЄВИЧ надала відповіді на актуальні питання дозвонювачів щодо особливостей надання соціальної послуги догляду вдома та послуги натуральної допомоги.
Фахівець пояснила, що зазначені послуги надають потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які потребують сторонньої допомоги в самообслуговуванні, спеціального медичного догляду відповідно до індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення), постійного сторонньому догляду, побутового обслуговування, додаткового харчування, а також якщо є потреба в предметах догляду за потерпілим.
Звернула увагу, що рішення про надання цих послуг приймаються з урахуванням результатів оцінювання потреб потерпілого в соціальних послугах згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії та/або медичним висновком про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі, випискою з акта огляду медико-соціальною експертною комісією (довідкою до такого акта огляду).
На запитання дозвонювачів повідомила, що розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, що передбачають надання предметів і засобів особистої гігієни, санітарно-гігієнічних засобів та засобів догляду, у разі визнання потреби в спеціальному медичному догляді становить 1/4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації (2000 грн). Якщо ж людина потребує постійний сторонній догляд, то розмір такої компенсації становитиме 1/6 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації (1333,33 грн). Наголосила, що у разі невстановлення потреби у спеціальному медичному догляді або в постійному сторонньому догляді розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги становить 1/12 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації (666,67 грн).
Зазначила, що розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, що передбачають надання продуктів харчування становить 1/12 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації, якщо одягу, взуття та інших предметів першої необхідності – 1/10 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації (800 грн).
Дозвонювачі дізналися також про те, що якщо потерпілий потребує відразу кількох видів допомоги, то оплата проводиться за кожним її видом.