Пропустити навігацію

Тісна співпраця органів влади та контролюючих органів – запорука соціального захисту громадян краю

0111 300x200 - Тісна співпраця органів влади та контролюючих органів – запорука соціального захисту громадян краю

 

“Тіньова” заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується на рівні або менше мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсійних та соціальних виплат. Офіційно задекларована заробітна плата та набутий страховий стаж є основними факторами, від яких залежить розмір майбутньої пенсійної виплати.

Разом з тим, понад 32,5 тис. найманих працівників області роботодавці нараховують заробітну плату менше або на рівні мінімального розміру, і цим прирікають їх на мізерні пенсійні виплати при досягненні пенсійного віку та соціальні виплати сьогодні.

Саме тому, з метою вжиття заходів для захисту конституційних прав застрахованих осіб на гідне соціальне та пенсійне забезпечення, працівниками Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснюється щомісячний аналіз даних відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, за результатами якого, для вжиття до роботодавців заходів, в межах чинного законодавства, до Головного управління Державної фіскальної служби України у Чернівецькій області, Управління Держпраці у Чернівецькій області, галузевих профспілок та об’єднаних територіальних громад надсилаються відповідні інформаційні матеріали. Загалом, до органів влади та місцевого самоврядування з початку року передано матеріали щодо 3087 роботодавців, за звітністю яких, наявні ознаки мінімізації заробітної плати та зайнятості працівників, Управління Держпраці у Чернівецькій області – 3218, соціальних партнерів – 1902, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області – 2579 роботодавців. Результатом співпраці з органами влади та контролюючими органами є зменшення в області, порівняно з початком року, кількості роботодавців, які нараховують заробітну плату найманим працівникам менше мінімального розміру, на 209, а таких працівників – на 1366 осіб.

Крім цього, завдяки тісній співпраці з органами влади та контролюючими органами, легалізовано працю 12,2 тис. найманих працівників, а додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду становили понад 8,6 млн.грн.

background Layer 1