На Буковині провели флешмоби на тему легалізації заробітної плати
З метою привернення уваги громадян до проблеми неофіційної зайнятості та роз’яснення важливості легалізації трудових відносин представники Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провели флешмоби із залученням молоді.
«Зарплата “в конверті”- втрачена пенсія. Об’єднуємо інтереси учасників пенсійної системи» – з таким закликом спеціалісти Кельменецького відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області організували зустрічі у форматі флешмобу з працівниками торгівельних центрів. Акція привернула увагу найманих працівників до важливості дотримання норм трудового законодавства, а роботодавців – до платіжної дисципліни.
Фахівці пенсійної служби роз’яснювали права громадян у відносинах з Пенсійним фондом: право на звернення, на отримання інформації про своє пенсійне забезпечення в майбутньому на підставі персоніфікованих даних, надавали роз’яснення щодо механізму призначення та виплати різних видів пенсії. Наголосили і на обов’язках: не припускатися подання неправдивих документів для призначення пенсії, у 10-денний термін повідомляти органи Пенсійного фонду про події, які спричиняють зміну розміру пенсії (працевлаштування, звільнення зміна кількості утриманців тощо).
«Заробітна плата «у конверті» – це робота без гарантій, соціальна незахищеність та майбутнє без пенсії!» – під таким гаслом працівники Хотинського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провели флешмоб, покликаний привернути увагу мешканців міста до негативних наслідків нелегального працевлаштування.
Учасники акції з інформаційними плакатами відвідали найбільші торгівельні заклади, зайшли на міський ринок. Працівники пенсійної служби роздали пересічним громадянам інформаційні листівки і тематичні буклети щодо переваг офіційного працевлаштування, надаючи розׄ’яснення щодо негативних наслідків тіньового заробітку.
Фахівці пенсійної служби повідомили хотинчан про функціонування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України і запропонували зареєструватися на ньому з метою самостійного контролю за відображенням інформації про заробітну плату в реєстрі застрахованих осіб, наданої роботодавцем.
Представники пенсійної служби впевнені, що тільки через безпосереднє спілкування з людьми можна дізнатися про їхні потреби в правовій допомозі, вивчити громадську думку, провести моніторинг найбільш актуальних питань для удосконалення інформаційно-роз’яснювальної роботи в майбутньому.