Пропустити навігацію

Публічні закупівлі

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області проводяться публічні закупівлі товарів, робіт і послуг (надпорогові закупівлі) на підставі Закону України від 25.12.2015 №922-VIII “Про публічні закупівлі”.

Цей Закон встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Закон України “Про публічні закупівлі” застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень.

Допорогові закупівлі проводяться згідно вимог Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом Державного підприємства “Зовнішторгвидав України” № 35 від 16.04.2016.

Як надпорогові так і допорогові закупівлі проводяться з використанням Електронної системи закупівель Прозоро.

ProZorro (укр. Прозоро – відкрито, безпосередньо) – системна реформа тендерного процесу в електронних публічних та державних закупівлях в Україні. Сама система та авторські права на систему Prozorro “передані народу України (державі)” згідно з меморандумом. Це електронна система публічних закупівель, яка прийшла на зміну паперовим держтендерам.

Електронна система закупівель побудована таким чином, що ні держава, ні адміністратор системи не можуть здійснювати вплив на учасників процедури закупівлі та будь-яким чином відсіювати їх. В свою чергу п. 3 ст. 1 Закону України “Про публічні закупівлі” закріплено, що веб-портал Уповноваженого органу – це інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять модуль електронного аукціону і база даних, яка є частиною електронної системи закупівель, що забезпечує створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про закупівлі, проведення електронного аукціону, автоматичний обмін інформацією і документами, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет. Забезпечення функціонування веб-порталу Уповноваженого органу здійснюється у тому числі за рахунок надання авторизованим електронним майданчикам платного доступу до модуля електронного аукціону та бази даних.

background Layer 1