Пропустити навігацію

Про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у 2017 році і завдання на 2018 рік щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення

КОЛЕГІЯ

ПРИ  НАЧАЛЬНИКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ

ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

м. Чернівці

19 липня 2018 року                                                                                         № 9-1

Про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України

в Чернівецькій області у 2017 році і завдання на 2018 рік щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення

Заслухавши доповідь начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Романіва М.В. «Про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за перше півріччя 2018 року та основні завдання у другому півріччі 2018 року», колегія відзначає наступне.

Упродовж І півріччя 2018 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області своєчасно та в повному обсязі забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги 223,6 тис. громадян.

Загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати (без виплаченої у грудні 2017 року пенсії за перший період січня 2018 року)  порівняно з І півріччям 2017 року зросла на 583,9 млн. грн. (27,0%) та склала 2742,6 млн. грн., планове завдання виконано на 101,8%.

Забезпечення всіх виплат проведено за рахунок законодавчо визначених джерел доходів, сума яких з початку року склала 2711,8 млн. грн., або 104,1% бюджетних завдань, що більше минулорічного показника. Із вказаної суми  42,2% – це власні надходження, частка яких порівняно з 2017 роком зросла на 2,2%. Рівень забезпечення власними коштами за січень-червень 2018 року склав 63,3% проти 47,5%  минулорічних.

Власних доходів, які формуються на території області, надійшло в сумі 1150,4 млн. грн., що становить 110,2% до планового завдання та на 32,5% більше минулорічних. У тому числі від єдиного соціального внеску надійшло 1139,1 млн. грн., або на 10,2% більше плану та на 32,7% більше, ніж за перше півріччя 2017 року.

Власних доходів, адміністрування яких здійснюють органи Пенсійного фонду України, мобілізовано в сумі 11,3 млн. грн., або на 13,4% більше плану та на 18,5% більше, ніж за відповідний період минулого року. Виконання планового завдання забезпечено за усіма джерелами надходжень.

Позитивній динаміці надходження власних доходів сприяли вжиті заходи до боржників. У І півріччі нинішнього року до судових органів подано 28 позовних заяв про стягнення заборгованості на суму 498 тис. грн. Надійшло за позовними заявами з початку  року 286,7 тис. грн.

Забезпечено співпрацю з органами державної виконавчої служби щодо погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду. В результаті  заходів примусового виконання рішень в рахунок погашення боргу з початку року  надійшло 0,3 млн. грн.

Значна увага приділялася погашенню заборгованості підприємств – банкрутів, від яких у І півріччі 2018 року на погашення боргу надійшло 3,4 тис. грн. Крім того, у звітному періоді ліквідовано 1 підприємство-банкрут – ТОВ ВКФ «Арго», заборгованість якого списано.

Завдяки вжитим заходам з погашення заборгованості з платежів з початку року до бюджету Фонду надійшло 0,4 млн. грн. За результатами оцінювання, рейтинговий показник «Зростання/зменшення заборгованості підприємств, які не є банкрутами і стосовно яких не розпочато процедуру банкрутства» першого півріччя 2018 року становить 100%. Загалом, порівняно з початком року, досягнуто скорочення заборгованості з платежів на 3,6%.

Формуванню власних доходів сприяла проведена робота з питань легалізації зарплати та зайнятості населення. За визначеними Пенсійним фондом України критеріями здійснювався аналіз даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.  Інформаційні матеріали за його результатами надсилалися для вжиття відповідних заходів: до органів місцевого самоврядування – щодо 1984 роботодавця, Управління Держпраці у Чернівецькій області – 2467, Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області – 2035 та соціальних партнерів – щодо 1662 роботодавців. На основі наданої Головним управлінням інформації контролюючими органами вжито відповідних заходів,  які дали позитивні результати.

Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з широким колом фізичних осіб-підприємців щодо негативного впливу боргу з єдиного соціального внеску на набуття страхового стажу, соціальне та пенсійне забезпечення, близько п’яти тисячам підприємців надіслані інформаційні листи. Завдяки вжитим заходам від 1,7 тисячі фізичних осіб-підприємців до бюджету Фонду в рахунок погашення боргу з єдиного соціального внеску надійшло 3,3 млн. грн.

У складі робочих груп з питань легалізації зайнятості й оплати праці представники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області взяли участь у проведенні 778 спільних обстежень 25 юридичних та 753 фізичних осіб-підприємців щодо дотримання законодавства про працю. В результаті перевірок виявлено 105 неоформлених працівників, 76 залучено до сплати єдиного внеску. Фахівці пенсійної служби краю взяли також участь у 124 спільних нарадах з соціальними партнерами та у засіданнях робочих груп з питань легалізації зарплати й зайнятості населення, на яких заслухано 357 керівників і фізичних осіб-підприємців, які мінімізують зарплату найманим працівникам та порушують законодавство про працю.

Завдяки проведеним спільним заходам з початку року легалізовано працю 2,4 тис. найманих працівників та фізичних осіб-підприємців, що дозволило залучити 2 млн. грн. єдиного внеску, в тому числі 1,7 млн. грн. – до бюджету Пенсійного фонду. Порівняно з початком року спостерігається зростання на 0,5 тисячі (0,4%), кількості застрахованих осіб, на 15,3% – середньої зарплати працівників, чисельність застрахованих осіб, яким нараховували зарплату менше та на рівні мінімального розміру, зменшилася порівняно з початком року майже на 15%, більше мінімального розміру до двох мінімальних заробітних плат – на 3,5%. Натомість кількість тих, кому нараховували зарплату в розмірі, що перевищує дві мінімальні зарплати, зросла майже на 30%. Кількість фізичних осіб-підприємців, котрі здійснюють діяльність, зросла порівняно з 01.07.2017 на 10,9%, а  порівняно з січнем 2018 року – на 4,5%.

З метою оцінки стану роботи з дотримання законодавчих і нормативно-правових актів з питань прийому і обслуговування громадян, в тому числі при призначенні/перерахунку й виплаті пенсій і допомог, упродовж І півріччя 2018 року проведено три аудиторські дослідження в структурних підрозділах Головного управління, розташованих у містах Кіцмань, Хотин та Вижниця. Крім цього, проведено дослідження організації роботи з дотримання порядку використання даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. В рамках контролю операційних процесів  проведено 11 інших контрольних заходів.

Здійснювався постійний контроль за наповненням реєстру застрахованих осіб щодо забезпечення коректного відображення позначок про сплату внесків в картках страхувальників. Проведена впродовж січня-червня нинішнього року робота дозволила скоротити кількість помилкових звітів за грудень 2017 р. та січень-травень 2018 р. на 85% (із 168 до 25), кількість застрахованих осіб, інформація про яких не потрапила до Реєстру застрахованих осіб, скоротилась на 98% (із 2975 до 59).

Станом на 01.07.2018 в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецької області на обліку перебуває 224,1 тис. одержувачів пенсій, що на 3,5 тис. осіб менше, ніж на відповідну дату 2017 року.

Середній розмір пенсійних виплат за червень 2018 року склав 2075,79 грн., що на 378,18 грн. (22,3%) більше рівня червня минулого року. Середньомісячна виплата на одного одержувача за шість місяців року становила 2069,13 грн. і в порівняно аналогічним періодом минулого року зросла на 24,8%.

Порівняно з відповідною датою минулого року кількість одержувачів пенсій в банківських установах збільшилась на 2 тисячі осіб (1,7%) і становить нині 52% загальної кількості буковинських пенсіонерів.  В результаті залучення пенсіонерів до отримання пенсій через банківські установи економія пенсійних коштів склала 21,8 млн. грн., що в 1,6 рази більше минулорічного показника.

Протягом І півріччя 2018 підрозділами обслуговування громадян Головного управління надано 23947 послуг з питань, пов’язаних із пенсійним забезпеченням громадян.

Забезпечено проведення призначення/перерахунків пенсій згідно із законодавством та за заявами про проведення перерахунків у строки, визначені законодавством України. У зв’язку з підвищенням соціальних стандартів з липня поточного року мінімальний розмір пенсійної виплати з 01.07.2018 зріс з 1373,00 грн. до 1435,00 грн.

Станом на 01.07.2018 до управлінь Фонду області звернулось 1145 осіб за переведенням виплати пенсії з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції. Із них 1114 осіб прийнято на облік за місцем тимчасового проживання на території області.

На виконання міжнародних договорів, укладених Україною з іноземними державами, за звітний  в області підготовлено 101 комплект документів для реалізації права осіб на пенсійне забезпечення та отримано 10 рішень про призначення  іноземної пенсії. Протягом січня-червня 2018 року переказ пенсій, призначених відповідно до законодавства Російської Федерації, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Естонської Республіки та Республіки Болгарія здійснено 62 особам, які проживають на території Чернівецької області, на загальну суму 1088,053 тис. грн.

За І півріччя 2018 року відділом контролю за додержанням пенсійного законодавства управління застосування пенсійного законодавства опрацьовано 19664 пенсійні справи, повернуто на доопрацювання 261 пенсійну справу, або 1,33%. Середньообласний відсоток повернень відділом контролю зменшився порівняно з відповідним періодом 2017 року на 0,12%.

З 01.01.2018 робота із призначення та перерахунків пенсій (крім пенсій військовослужбовців) в області проводиться за допомогою централізованої підсистеми «Призначення та виплати пенсій» на основі електронної пенсійної справи. Разом з тим, при опрацюванні пенсійної документації за допомогою зазначеного програмного продукту виникає низка зауважень, які в майбутньому відображаються як запити на доопрацювання програмного продукту в підсистемі технічної підтримки ІКІС-ПФУ.

Крім того, неузгодженим поки що залишається питання щодо призначення пільгової пенсії у разі, коли необхідного страхового  стажу заявник набув після досягнення пенсійного віку.

Упродовж I півріччя 2018 року забезпечувався дієвий контроль за додержанням норм пенсійного законодавства при призначені/перерахунку пенсій та веденням пенсійної документації. За 6 місяців 2018 року управлінням з питань виплати пенсій опрацьовано 48802 пенсійні справи, повернуто на доопрацювання 79 пенсійних справ, або 0,16%, що менше на 0,06% порівняно з відповідним періодом 2017 року (0,22%). Нижчим середньообласного показника (0,16%) відсоток повернення пенсійних справ є у Вижницькому (0,06%), Заставнівському (0,03%), Кіцманському (0,05%), Новоселицькому (0,12%), Сокирянському (0,05%), Сторожинецькому (0,03%), Хотинському (0,12%)  відділах (секторах) з питань призначення та перерахунків пенсій Головного управління.

Головним управлінням постійно забезпечувалося своєчасне взяття на облік виявлених переплат пенсій та здійснювався контроль за поверненням надміру виплачених коштів. Загальна сума переплат пенсій складає 1588,59 тис. грн., відшкодовано 969,51 тис. грн. Найбільші залишки переплат пенсій наразі  обліковуються в м.Чернівці (309,06 тис. грн.), по військових пенсіонерах (63,62 тис. грн.), Вижницькому (58,15 тис. грн.), Сторожинецькому (55,29 тис. грн.), Заставнівському (34,88 тис. грн.) та Сокирянському (21,63 тис. грн.) відділах обслуговування громадян.

На виконання завдання Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року Головним управлінням впроваджено єдині стандарти і сучасні технології обслуговування громадян, в тому числі із забезпечення надання послуг на рівні територіальних громад. Станом на 01.07.2018 на віддалених робочих місцях, створених в 21 із 28 існуючих об’єднаних територіальних громад, спеціалістами відділів обслуговування громадян області надано 1149 послуг. З метою відпрацювання можливості надання послуг у повному обсязі розпочаті роботи щодо впровадження програмного забезпечення – Мобільне робоче місце.

Поза межами об’єднаних територіальних громад налагоджено обслуговування громадян на віддаленому робочому місці в Іванівецькій сільській раді Кельменецького району, в Чернівецькому міському центрі зайнятості, відділенні „Ощадного банку” та ЦНАПі в Садгірському районі м. Чернівці, двох філіях Чернівецької міської бібліотеки. Налагоджено співпрацю з Чернівецькою  обласною організацією Українського товариства глухих щодо обслуговування громадян в сервісних центрах за участю осіб, які володіють мовою жестів (за потреби), та у червні поточного року на базі цієї організації створено віддалене робоче місце працівника Фонду, де роз’яснення надаються за допомогою сурдоперекладача.

Впроваджено технології індивідуально-масового електронного інформування громадян з питань пенсійного забезпечення через засоби мобільного зв’язку, електронну пошту. З червня нинішнього року організовано роботу з наповнення бази даних номерів мобільних телефонів пенсіонерів для подальшого здійснення їх SMS-інформування щодо змін в пенсійному забезпеченні на центральному рівні. Крім того, завдяки власним програмним розробкам упродовж І півріччя цього року направлено 2809 SMS-повідомлень про призначення пенсії, 6094 SMS-повідомлень про можливість отримання пенсійних посвідчень, 2129 особам – про закінчення строку інвалідності та необхідність вчасного звернення до органів медико-соціальної експертизи для проходження чергового переогляду у МСЕК.

Упродовж І півріччя 2018 року відділами обслуговування громадян сформовано 1567 макетів пенсійних справ.  За місяць до досягнення пенсійного віку за пенсією по області звернулося 55,75% загальної кількості призначених пенсій за віком, 34,18 % пенсій за віком призначено з використанням макетів пенсійних справ, сформованих в рамках роботи з майбутніми пенсіонерами.

Триває активна робота з популяризації дистанційних послуг та поступового розширенням мережі їх доступу. Виходячи із наявного Інтернет-покриття, в області налагоджено плідну співпрацю із сільськими радами, навчальними закладами, бібліотечними та іншими установами щодо надання можливості громадянам користуватись відеозв’язком. В приміщеннях сервісних центрів для відвідувачів встановлено окремі робочі станції для отримання доступу до Веб-порталу Пенсійного фонду України.

У І півріччі 2018 року вживались заходи, спрямовані на забезпечення належного рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення краю щодо основних принципів пенсійного законодавства, змін у пенсійному законодавстві у зв’язку з реформою, значення легальної зайнятості для  майбутнього пенсійного забезпечення, стану наповнення та виконання бюджету Пенсійного фонду України.

Працівниками Головного управління в друкованих та електронних виданнях  забезпечено  розміщення понад 2,8 тисяч публікацій, з  них: 443 – в друкованих ЗМІ,  855 – на сайті Головного управління,  на інших веб-ресурсах – 1511.

Впродовж шести місяців нинішнього року забезпечено 935 виступів фахівців Головного управління на радіо і телебаченні, випуск 2896 повідомлень у форматі соціальної реклами, 7240 інформацій прозвучало в ефірах вуличного радіо в місті Чернівці, 2440 – на автостанціях області.

Проведено 89 зустрічей з представниками ЗМІ у форматі брифінгів, прес-конференцій, інтерв’ю, організовано 725 зустрічей з трудовими колективами, понад 160 засідань «круглих» столів з представниками громадських організацій. У найбільш людних місцях , зокрема в торгових центрах та крупних ринках  проведено 40 флешмоб-акцій «Думай про майбутнє вже сьогодні»; «Легальна зарплата – гідна пенсія в майбутньому», «Молодь – за легалізацію праці» тощо.

Виготовлено відеоролики «Про важливість легальної зайнятості», «Скажи «STOP» зарплаті в «конверті», які розміщено в електронній версії музею та на сторінці Головного  управління веб-порталу Пенсійного фонду України в рубриці «Відеоновини». Наразі триває робота з виготовлення анімаційного ролика щодо роз’яснення негативних наслідків тіньової заробітної плати. Для донесення до громадян краю інформації про змістове наповнення газети «Пенсійний кур’єр» та можливостей і переваг Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України виготовлено банери, які вже розміщені на фасадах Вижницького і Кіцманського сервісних центрів.

З метою вивчення думки молоді щодо легалізації праці започатковано проведення студентських дебатів, на яких майбутні фахівці висловлюють аргументи «за» чи «проти» офіційного працевлаштування.

На постійній основі забезпечується регулярне інформаційне оновлення офіційного веб-сайту Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та сторінки в соціальній мережі Facebook, відеоновини розміщуються на відеосервісі Youtube.

Штатна чисельність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області – 521 одиниць. Станом на 1 липня 2018 року фактична укомплектованість становить 95%. Всі державні службовці мають вищу освіту.

З метою підвищення професійного рівня фахівців з початку  2018 року проведено 14 семінарів-навчань з працівниками за допомогою ІР-зв’язку та на базі Головного управління. В роботі семінарів взяли участь 417 державних службовців.

За звітний період 10 працівників Головного управління підвищили свою кваліфікацію на базі Навчально-методичного центру Пенсійного фонду України. Двоє державних службовців стали переможцями I туру Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець” серед державних службовців системи Пенсійного фонду України. Один державний службовець Головного управління  взяв участь у другому турі Конкурсу за номінацією «Кращий керівник», який проводився на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.

З метою встановлення контролю за виконанням функцій, передбачених посадовою інструкцією, якісним виконанням завдань, підвищенням рівня професійної компетентності упродовж 1 півріччя 2018 року за сімома державними службовцями, вперше призначеними на посади державної служби, закріплено наставників.

Для забезпечення виконання працівниками нових, більш складних завдань на основі максимально можливого використання здібностей та потенційних можливостей в психологами Головного управління розроблені та активно впроваджуються спеціальні програми. Зокрема, протягом І півріччя впроваджено програму підвищення рівня стресостійкості з працівниками Сторожинецького і Вижницького відділів обслуговування громадян управління обслуговування громадян та відділів з  питань призначення та перерахунків пенсій в Сторожинецькому і Вижницькому районах управління застосування пенсійного законодавства. Також проведено дослідження на визначення психологічної сумісності в колективах відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) і з питань призначення та перерахунків пенсій Герцаївського, Новоселицького, Заставнівського та Кельменецького районів. За результатами психологічних заходів підготовлено висновки та рекомендації.

Щоденно здійснюється спостереження та робота з відвідувачами Чернівецького сервісного центру з метою уникнення конфліктних ситуацій і  забезпечення сприятливої атмосфери.

Проводилась робота, спрямована на запобігання та виявлення корупційних ризиків, здійснювався моніторинг стану цієї роботи й контроль за дотриманням антикорупційних вимог.

Враховуючи зазначене, колегія при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

ВИРІШИЛА:

  1. Роботу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у І півріччі 2018 року визнати такою, що спрямована на реалізацію державної політики у сфері пенсійного забезпечення та відповідає пріоритетам діяльності Пенсійного фонду України, сприяє реалізації конституційних прав громадян на пенсійне забезпечення.
  2. Звернути увагу начальників відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) управління обслуговування громадян на недостатній рівень проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо залучення пенсіонерів до отримання пенсій через банківські установи.
  3. Керівникам структурних підрозділів Головного управління продовжити реалізацію заходів, спрямованих на виявлення, усунення та мінімізацію корупційних ризиків, запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням.
  4. Начальнику фінансово-економічного управління Лелюх Л.А. забезпечити:

4.1. Постійний контроль за своєчасністю та в повному обсязі фінансуванням пенсійних виплат.

4.2. У повному обсязі виконання планових завдань з надходження власних коштів до бюджету Фонду до кінця 2018 року.

4.3. Підготовку матеріалів з питання щодо проведеної роботи у напрямку легалізації заробітної плати та зайнятості для розгляду на засіданнях колегій (нарад) районних державних адміністрацій.

4.4. Продовжити інформаційно-роз’яснювальну  роботу серед громадян області, в тому числі з фізичними особами-підприємцями з питання залежності страхового стажу від сплати та погашення заборгованості з єдиного соціального внеску.

  1. Начальнику юридичного управління Ісаєнко О.В. протягом ІІ півріччя 2018 року спільно з органами ДВС Головного територіального управління юстиції у Чернівецької області організувати роботу щодо збільшення кількості спільних виїздів до боржників для вивчення ситуації та отримання інформації, яка сприятиме погашенню заборгованості перед Пенсійним фондом.
  2. Начальнику управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю Поштар Т.М. продовжити моніторинг стану усунення порушень і недоліків; виявлених в ході аудиторських досліджень  та інших контрольних заходів;
  3. Начальнику управління застосування пенсійного законодавства Кордубан Я.М.:

7.1. Забезпечити безумовне дотримання вимог законодавства щодо порядку і строків  призначення (перерахунку) пенсій.

7.2. Мінімізувати залишки неопрацьованих заяв на призначення та перерахунок пенсій.

7.3. Для зменшення кількості випадків виплати пенсій з боргами за минулий час при призначенні пенсій опрацьовувати такі справи з правом допризначення пенсії за додатково наданими документами шляхом проставлення відповідної позначки в програмному продукті.

7.4. Вжити заходів з мінімізації допущення спеціалістами при призначенні та перерахунках пенсій помилок, виправлення яких призводить до затримки термінів прийняття рішень.

7.5. Звернутися до Пенсійного фонду України для вирішення питання призначення пільгових пенсій відповідно до ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

7.6. Здійснювати постійний аналіз пенсійних справ, у яких виявлені помилки працівниками соціального захисту населення під час здійснення контролю за правильністю призначення й перерахунку пенсій. На основі такого аналізу проводити навчання та направляти оглядові листи підвідомчим структурним підрозділам управління для уникнення аналогічних помилок в майбутньому.

7.7. З метою оперативної і якісної реалізації процесів пенсійного реформування забезпечити належний рівень знань працівників з питань пенсійного законодавства та здійснювати систематичну його перевірку  шляхом  тестувань, опитувань, виконання практичних завдань.

7.8. Протягом серпня-вересня 2018 року провести дослідження правильності призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною за заявами, поданими до органів Фонду області після 11.10.2017 року.

7.9. Забезпечити призначення та перерахунок пенсій на підставі документів, передбачених  постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зі змінами від 23.05.2018 року.

  1. Начальнику управління персоналу Головного управління  Кружкіній С.Є. в IV кварталі 2018 року провести семінар-нараду з наставниками Головного управління  щодо обміну досвідом в роботі з молодими фахівцями для забезпечення їх професійної адаптації в трудових колективах та запобігання плинності кадрів.
  2. Начальнику управління інформаційних систем та електронних реєстрів Соболеву С.М. і начальнику управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю Поштар Т.М. внести зміни до Регламенту взаємодії управління інформаційних систем та електронних реєстрів і управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю за напрямком щодо контролю за станом усунення порушень, виявлених в результаті перевірок, затвердженого наказом Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 10 квітня 2017 року №151, з урахуванням вимог Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 18 червня 2014 року №10-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року №8-1).
  3. Начальнику управління обслуговування громадян Троцюк Л.Т., керівникам підрозділів обслуговування громадян управління обслуговування громадян:

10.1. Забезпечити якість та оперативність надання послуг з метою запобігання виникненню черг при обслуговуванні громадян та скорочення термінів обробки пенсійної документації.

       10.2. До 31.08.2018 доопрацювати дорожню карту створення віддалених робочих місць працівників Фонду в об’єднаних територіальних громадах на ІІ півріччя 2018 року з урахуванням готовності приміщень, в яких надаватимуться послуги з питань пенсійного забезпечення, та їх відповідності вимогам, визначеним Положенням про організацію прийому й обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду, а також враховуючи перспективу розширення мережі сервісних центрів.

       10.3. До 31.08.2018 проаналізувати стан виконання завдань, визначених Стратегією модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, з питань обслуговування громадян.

          10.4. Забезпечити інформування пенсіонерів про можливість формування довідок про доходи з використанням QR-коду через Веб-портал Пенсійного фонду України за допомогою електронного цифрового підпису.

            10.5. Забезпечити прийом заяв на виготовлення електронних пенсійних посвідчень.

  1. Начальникам відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) управління обслуговування громадян продовжити індивідуальну інформаційно–роз’яснювальну роботу серед працюючих пенсіонерів щодо отримання ними пенсійних виплат в установах банків.
  2. Начальникам Герцаївського (Константин О.В.), Кельменецького (Базюк І.І.), м. Новодністровськ (Заришняк Н.А.), м. Чернівці (Буга О.І.) відділів (секторів) з питань призначення та перерахунків пенсій управління застосування пенсійного законодавства посилити персональну відповідальність посадових осіб за якість розгляду документів при призначенні/перерахунку пенсій, внесення інформації до електронних баз даних одержувачів пенсій та  підвищення якості опрацювання пенсійних справ.
  3. Начальникам Сторожинецького (Німіжан О.К.), Чернівецького (Пилипко С.В.), Новоселицького (Процюк А.В.), Вижницького (Бойко М.І.) та Сокирянського (Козак Л.О.) відділів  обслуговування громадян (сервісних центрів) управління обслуговування громадян до 01.10.2018 забезпечити проведення відповідної індивідуальної роботи з пенсіонерами, яким надміру виплачені суми пенсій, щодо можливості добровільного повернення ними коштів.
  4. Начальникам Кельменецького (Корогода О.А.), Герцаївського (Капра Л.А.), Путильського (Каптарь І.В.), Хотинського (Шкуренко С.І.), Сокирянського (Козак Л.О.), Кіцманського (Шемчук Т.М.)  відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) управління обслуговування громадян до 01.10.2018 вжити заходів щодо залучення працюючих пенсіонерів до отримання пенсій через установи банків.
  5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова колегії                                                                                                                                                                                     М.В. Романів

Секретар колегії                                                                                                                                                                                 О.М. Шестаков

background Layer 1