Буковинців навчають дбати про пенсійне забезпечення заздалегідь
Кожна працююча людина прагне отримувати після виходу на заслужений відпочинок гідну, справедливу пенсію. І дбати про це необхідно заздалегідь. Яким чином діяти та на яких аспектах необхідно зосередити увагу, фахівці пенсійної служби краю навчають буковинців на спеціальних заняттях «Школи майбутнього пенсіонера» та під час проведення Днів Пенсійного фонду.
Головний спеціаліст Хотинського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Альбіна Решетнік провела навчання із майбутніми пенсіонерами.
Фахівець пенсійної служби зауважила, що поінформованість з питань пенсійного забезпечення є важливим аспектом завчасного піклування про належне матеріальне забезпечення після виходу на заслужений відпочинок. Ознайомила присутніх на занятті Школи майбутнього пенсіонера про зміни у пенсійному законодавстві та порядок нарахування і перерахунку пенсій, умови для реалізації права на пенсійне забезпечення та чинники, які справляють безпосередній вплив на обчислення пенсії. Поінформувала, що з 1 січня 2018 року правом на призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття можуть скористатися тільки ті громадяни, які мають не менше 25 років страхового стажу. Надалі вимога за цим критерієм збільшуватиметься щороку на рік і в 2028 році становитиме 35 років.
Альбіна Решетнік також назвала перелік необхідних для призначення пенсії документів і порекомендувала особам перед пенсійного віку заздалегідь подавати їх до органів Фонду задля проведення попередньої перевірки та формування макета пенсійної справи.
Представник пенсійної служби повідомила про зручні способи отримання інформації за телефонами гарячої лінії, через відеозв’язок зі спеціалістами та на оновленому веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Заняття «Школи майбутнього пенсіонера» з особами передпенсійного віку на базі районного центру зайнятості провела заступник начальника Кіцманського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Марія Баланецька.
Фахівець пенсійної служби надала мешканцям Кіцманщини роз’яснення оновленого пенсійного законодавства та повідомила про критерії, які визначають розмір майбутньої пенсії: величина заробітної плати, сума сплачених страхових внесків, тривалість страхового стажу. Представник Фонду також розповіла про порядок призначення пенсій різних видів і зазначила, що з початку цього року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття можуть реалізувати тільки особи, які мають не менше 25 років страхового стажу. Вийти на пенсію за віком при досягненні 63-ліття можуть ті, у кого станом на 1 січня 2018 року наявний стаж тривалістю від 15 до 25 років.
Фахівець пенсійної служби назвала перелік документів, необхідних для призначення пенсій, звернувши увагу на доцільність завчасного їх подання для попередньої перевірки. Повідомила про зручний спосіб отримання детальної інформації з різноманітних питань пенсійного забезпечення на веб-порталі ПФУ та пояснила порядок реєстрації на цьому електронному сервісі.
З метою належної обізнаності громадян з питань пенсійного забезпечення і підвищення рівня довіри до Пенсійного фонду та його діяльності начальник Глибоцького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Іван Крецу провів День Пенсійного фонду в селах Чагор, Коровія та Волока.
У рамках заходу очільник пенсійного сервісного центру Глибочини здійснив виїзні прийоми, зустрічі з трудовими колективами, депутатами, під час яких поінформував мешканців району про зміни у пенсійному законодавстві, основні умови призначення пенсії, назвав показники, від яких залежить розмір пенсії, та повідомив про додаткову можливість набуття страхового стажу шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Представник Фонду наголосив на необхідності завчасного звернення осіб перед пенсійного віку до сервісного центру з метою проведення попередньої правової експертизи та належного оформлення документів, необхідних для призначення пенсії.
З метою покращення якості обслуговування громадян очільник пенсійної служби району провів серед пенсіонерів опитування щодо своєчасності та повноти виплати їм пенсій через відділення поштового зв’язку та банківських установ.
Іван Крецу нагадав землякам про сучасні можливості отримання інформації з пенсійних питань через друковане видання «Пенсійний кур`єр», журнал «Вісник Пенсійного Фонду України» та веб-портал Пенсійного фонду України.
В ході зустрічей з сільськими головами зазначених сіл представник Фонду досяг домовленості щодо поліпшення умов для забезпечення мешканцям району максимально широкого доступу до послуг пенсійної служби.
Начальник Новодністровського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Наталя Якубовська та провідний спеціаліст відділу Любов Кушнір провели День Пенсійного фонду в селі Ломачинці та Білоусівка.
У рамках заходу фахівці пенсійної служби провели зустрічі за місцем проживання громадян, в трудових колективах фельдшерського пункту, сільських рад та із самозайнятим населенням. Представники Фонду розповіли про новації у пенсійній системі, ознайомили з порядком та умовами призначення і перерахунку пенсій, надали індивідуальні консультації.
Особливу увагу мешканців сіл Наталя Якубовська привернула до послуг веб-порталу Пенсійного фонду України, зокрема, повідомила про можливість перегляду в особистому кабінеті відомостей про розмір заробітку та сплачених страхових внесків, відображених у поданій роботодавцем звітності, а також про зарахування страхового стажу роботи для призначення (перерахунку) пенсійних виплат.
Принагідно представники пенсійної служби розповіли про газету «Пенсійний кур’єр», на сторінках якої публікуються усі новини пенсійного законодавства та надаються кваліфіковані консультації досвідчених фахівців Фонду.