Представникам малого бізнесу Буковини роз’яснюють ризики та негативні наслідки нелегальної зайнятості
На Буковині триває інформаційна кампанія щодо необхідності дотримання норм трудового законодавства як гарантії соціального захисту та майбутнього пенсійного забезпечення. Суб’єктам підприємницької діяльності пенсійники приділяють особливу увагу, адже представники середнього та малого бізнесу нерідко ігнорують цивілізовані трудові відносини, вибудовуючи власний добробут за рахунок найманих працівників, – зрештою, від зарплати «в конвертах» страждають і роботодавці, і працівники.
Начальник Новоселицького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Анатолій Процюк провів низку зустрічей з фізичними особами-підприємцями, які працюють на ринку в місті Новоселиця, з суб’єктами господарської діяльності торгової мережі «Добре» с. Рідківці та торгової мережі «Міленіум» м. Новоселиця.
Посадовець надав роз’яснення присутнім з актуальних питань пенсійного забезпечення. Особливу увагу приділив питанню залежності розміру майбутньої пенсії від тривалості страхового стажу і розміру офіційної заробітної плати. Анатолій Процюк наголосив, що «тіньова» заробітна плата, яка ховається за офіційними трудовими відносинами, тобто виплачується на рівні або менше мінімальної при повній зайнятості, не може забезпечити великих за розміром пенсійних та соціальних виплат. Відзначив, що саме легалізація зарплати і працевлаштування є запорукою гідних пенсій.
Анатолій Процюк поінформував учасників заходів про можливість набуття страхового стажу шляхом укладання угоди про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
День інформування для СПД-фізичних осіб провели фахівці Кельменецького відділу обслуговування громадян (сервісного центру).
Представники Фонду розповіли про важливість легалізації трудових відносин для майбутньої пенсії, особливості зарахування страхового стажу при неповному робочому дні чи тижні та при отриманні заробітної плати меншої за мінімальну. Надали роз’яснення щодо неврахування страхового стажу за періоди підприємницької діяльності, за які не сплачено страхові внески. Поінформували про подальші шляхи реформування пенсійної системи, впровадження системи централізованого призначення та виплати пенсій.
Пенсійники ознайомили представників малого бізнесу із можливостями веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду. Нагадали, що консультації з пенсійних питань можна отримувати також за допомогою відеозв’язку, телефону «гарячої» лінії, запропонували передплачувати газету «Пенсійний кур’єр», адже зі сторінок часопису також можна дізнатися про пенсійне забезпечення. Роздали інформаційні буклети з пенсійної тематики.