Пропустити навігацію

Набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства

49003 300x214 - Набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства20.04.2019 в газеті “Голос України” №77 опубліковано Кодекс України з процедур банкрутства  №2597-VІІ від 18.10.2018 року, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом, крім положень, які визначають створення електронної торгової системи та авторизації електронних майданчиків, які вводяться в дію через три місяці з дня офіційного опублікування Кодексу.

Даний Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника – юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Кодекс структурно побудований із чотирьох книг. Перша – регулює загальні положення і терміни, друга – регулює діяльність арбітражних керуючих, третя – регулює питання банкрутства юридичних осіб і четверта – фізичних осіб.

Однією з важливих та актуальних новел даного Кодексу є саме відновлення платоспроможності фізичної особи.

Слід відзначити, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника – фізичної особи або фізичної особи-підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника, який має право звернутись до господарського суду з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо розмір прострочених зобов’язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше тридцяти мінімальних розмірів заробітної плати. Ще однією умовою звернення до суду про визнання банкрутом є те, що такий боржник припинив погашати кредити чи здійснювати інші планові платежі у розмірі більше як п’ятдесят відсотків місячних платежів по кожному з кредитних та інших зобов’язань упродовж двох місяців.

Також підставою звернення до суду може бути  винесення постанови у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке можна звернути стягнення .

Введення в дію Кодексу процедур з банкрутства :

– запровадить процедуру відновлення платоспроможності боржника у максимально стислі терміни;

– встановить мінімальні бар’єри на шляху до звернення громадян до  відновлення платоспроможності;

– забезпечить участь арбітражного керуючого, який допоможе боржнику розв’язати його фінансові проблеми.

Процедура банкрутства і для юридичних осіб у відповідності до положень Кодексу стане ефективнішою і прозорішою, оскільки:

– мінімізується можливість фіктивного банкрутства, що позитивно вплине на захист прав кредиторів, і як наслідок буде сприяти відновленню кредитування;

– продаж майна підприємств-банкрутів буде проходити виключно через електронні аукціони;

– скоротяться строки процедури банкрутства.

background Layer 1