Пропустити навігацію

Представник Фонду розповіла місцевим ЗМІ про зручність користування онлайн-сервісами

DSC02842 300x225 - Представник Фонду розповіла місцевим ЗМІ про зручність користування онлайн-сервісами

Начальник управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Людмила Троцюк поспілкувалась з журналістом видання «Буковинський вісник». Через засоби масової інформації  представник Фонду розповіла краянам про зручність використання нових електронних послуг пенсійної служби.

Начальник управління обслуговування громадян зауважила, що сучасні послуги, створені на основі електронних технологій, дають можливість значно заощадити час, адже отримати їх можна удома, без відвідування сервісних центрів.

 – Громадяни, зареєстровані на Веб-порталі ПФУ, крім написання заяви на призначення або перерахунок пенсії, а також звернення за допомогою чи консультацією, відтепер можуть замовляти і роздруковувати довідки, витяги та інші документи Пенсійного фонду, не виходячи з дому. Такі документи є цілком правомірними завдяки підтвердженню QR-кодом, – зазначила Людмила Троцюк. – А активізувавши функцію sms-інформування, застраховані особи одержуватимуть інформацію про те, як формується персональний страховий стаж, сплачує внески роботодавець, пенсіонери  дізнаватимуться про перерахунки пенсії та іншу інформацію.

Представник пенсійної служби назвала перелік документів, які можна отримувати в такий спосіб. Це, зокрема, довідка про доходи пенсіонера (про загальний розмір призначеної пенсії; довідка про доходи пенсіонера для призначення субсидії, яка містить дані про розмір пенсії без урахування видів виплати; індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), що містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками; витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містить дані про статус застрахованої особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови праці, суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Людмила Троцюк наголосила, що електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служб, територіальних органах міграційної служби тощо. Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через Веб-портал Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» за посиланням http://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/DocConfirm

Електронний документ з QR-кодом, засвідчений електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою органів Фонду.

Також фахівець Пенсійного фонду поінформувала про  послугу телефонних смс-повідомлень. Відтепер всі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть через засоби мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. За допомогою смс-повідомлень пенсіонерам, за потреби, надсилатимуться запрошення відвідати орган Пенсійного фонду України для підтвердження або з’ясування необхідних даних.

– Отож запрошуємо буковинських пенсіонерів та застрахованих осіб долучитися до числа користувачів нових зручних послуг  пенсійної служби, які дають можливість оперативно отримувати актуальну інформацію з пенсійного забезпечення. Для цього потрібно прийти до найближчого відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку й свою згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби.

Одночасно закликаємо краян реєструватися на Веб-порталі Пенсійного фонду України для отримання доступу до персональних даних, які містяться в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, та можливості контролювати ситуацію щодо суми сплачених внесків, зарахованого стажу тощо. Зазначу, що користувачі Веб-порталу мають можливість самостійно за допомогою електронного цифрового підпису замовити послугу смс-інформування, не звертаючись до сервісного центру, – зазначила Людмила Троцюк.

background Layer 1