Високий офіційний заробіток – запорука гідної пенсії
Коли настає пенсійний вік і потрібно оформляти пенсію, чимало громадян бувають прикро вражені тим, що її розмір виявився значно меншим, ніж очікували, а дехто й взагалі не має права на призначення пенсії.
Чому так відбувається? Сьогодні це питання актуальне як ніколи. А все тому, що багато людей не замислюються про своє матеріальне забезпечення на старості літ та не дбають про нього впродовж трудової діяльності. Працюючи нелегально і отримуючи непогані заробітки «у конвертах», вони задоволені своїм достатком і не думають про прикрі наслідки, які їх очікують в майбутньому. Розуміння, на жаль, приходить з наближенням пенсійного віку, але почасти ситуацію вже виправити складно або й неможливо.
Необхідно усвідомлювати, що висока заробітна плата не є гарантією високої пенсії – заробітки, з яких не сплачені страхові (єдиний) внески, не беруться до уваги під час розрахунку пенсії. Окрім того, на розмір пенсії та право на її отримання впливає страховий стаж – періоди роботи, упродовж яких щомісяця сплачені страхові (єдиний) внески у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний, який на сьогодні становить 918,06 грн. (4173 грн.*22%). Несплата внесків унеможливлює зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу, вимоги до тривалості якого для реалізації права на пенсійне забезпечення суттєво зросли й продовжують щороку на рік зростати. А за нестачі необхідної кількості років стажу людина при досягненні пенсійного віку втрачає право на призначення пенсії.
Отож, шановні буковинці! Не дозволяйте роботодавцям збагачуватися за ваш рахунок та вимагайте від них належного оформлення трудових відносин! Пам’ятайте, що тільки офіційна зайнятість та гідний рівень оплати праці дозволять вам уникнути ризиків, пов’язаних з отриманням соціального захисту в разі скрутних життєвих обставин та пенсійного забезпечення в майбутньому.