Пропустити навігацію

Буковинських підприємців закликали легально оформляти трудові відносини і вчасно сплачувати внески

Pecherova PP 225x300 - Буковинських підприємців закликали легально оформляти трудові відносини і вчасно сплачувати внескиЗ метою надання представникам малого і середнього бізнесу роз’яснень щодо важливості легального оформлення трудових відносин та необхідності здійснення щомісячної сплати єдиного соціального внеску провідна спеціалістка Хотинського відділу обслуговування громадян Тетяна Хапченко  зустрілася з підприємцями, які провадять діяльність на території райцентру і прилеглих сіл.

Пенсійниця акцентувала увагу суб’єктів підприємницької діяльності на необхідності офіційних трудових відносин, легальної оплати праці й обов’язкової сплати внесків для реалізації після досягнення пенсійного віку права на пенсійне забезпечення. Зауважила на визначальній ролі для призначенні пенсії страхового стажу, вимоги до тривалості якого суттєво зросли та продовжують щороку на рік зростати. Пояснила, що зарахування періодів роботи до стажу відбувається лише за умови сплати єдиного страхового внеску в розмірі, не меншому за мінімальний.

Спілкуючись з найманими працівниками, Тетяна Хапченко  роз’яснила негативні наслідки тіньових трудових відносин і прихованих «в конвертах» заробітків, наголосила, що робота за таких умов позбавляє їх права на соціальний захист держави і гідного забезпечення на старості літ. Зауважила, що чим вищі заробітки отримував працівник і чим більшими були відрахування, тим більшу пенсію він отримуватиме після виходу на заслужений відпочинок.

Представниця Пенсійного фонду закликала роботодавців бути відповідальними за матеріальне благополуччя найманих працівників як під час трудової діяльності, так і після виходу на пенсію. Зазначила, що недотримання норм законодавства про оплату праці, нелегальна зайнятість негативно впливають на стан наповнення бюджету Пенсійного фонду та не забезпечують соціального захисту працівників.

Тетяна Хапченко  поінформувала підприємців та їхніх працівників про електронні послуги пенсійної служби, розповіла про можливість перегляду даних щодо величини нарахованого заробітку, суми сплачених внесків і тривалості зарахованого стажу в Особистому кабінеті на вебпорталі Фонду, пояснила порядок реєстрації на цьому електронному сервісі, закликала долучатись до числа його користувачів, щоб завжди мати доступ до потрібної інформації, та роздала інформаційні буклети про залежність страхового стажу від сплати єдиного соціального внеску.

  

Інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівникамиKaptar bazar 222x300 - Буковинських підприємців закликали легально оформляти трудові відносини і вчасно сплачувати внески та відвідувачами селищного ринку провів завідувач Путильського сектору обслуговування громадян Іван Каптарь.

Представник Фонду поінформував громадян про засади пенсійного законодавства, порядок призначення пенсій та назвав головні чинники, які впливають на розрахунок розміру пенсійної виплати. Наголосив на важливості страхового стажу, законодавчі вимоги до тривалості якого для визначення права на пенсійне забезпечення суттєво зросли та продовжують щороку на рік зростати. Повідомив, що з 1 липня 2000 року страховий стаж обчислюється за даними, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Така інформація  формується на основі звітності страхувальників – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – про нарахування заробітної плати, а також фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, про суми нарахованого єдиного внеску.

Іван Каптарь зазначив, що з 1 січня нинішнього року для призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття потрібно мати не менше 27 років страхового стажу, та закликав дбати про його набуття заздалегідь. Пояснив, що періоди роботи зараховуються до стажу тільки тоді, коли роботодавець своєчасно сплатив єдиний соціальний внесок з офіційно задекларованого заробітку працівника у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний (цьогоріч – 1039,06 грн). Зауважив, що не всі страхувальники своєчасно сплачують єдиний внесок, внаслідок чого значно скорочуються надходження доходів до бюджету Пенсійного фонду України, кошти  якого спрямовуються на здійснення пенсійних виплат. А найголовніше – працівникам таких недобросовісних роботодавців не зараховується страховий стаж, поки заборгованість не буде повністю погашена. При цьому зазначив, що за мінімальної зарплати і мінімальних внесків на вищу пенсію, ніж мінімальна, розраховувати не доводиться. Отож працівникам варто обирати сумлінних роботодавців, спроможних гідно оплачувати роботу та бути відповідальними за соціальний захист своїх підлеглих і їхнє пенсійне майбутнє. Поінформував про зручну можливість контролю за сплатою внесків на вебпорталі Пенсійного фонду, ознайомив з переліком інших корисних послуг цього електронного сервісу і закликав активно ними користуватися для оперативного отримання потрібної інформації за мінімальних часових витрат.

Звертаючись до фізичних осіб-підприємців, представник пенсійної служби зауважив, що провадити діяльність необхідно таким чином, щоб не допускати заборгованості з єдиного соціального внеску, яка стоїть на заваді зарахуванню періодів роботи до страхового стажу як працівникам, так і їм самим. Нагадав про передбачену законом фінансову відповідальність за порушення вимог трудового законодавства з оплати праці та закликав будувати свій бізнес на засадах чесності і ділової порядності, що є запорукою успішної діяльності. 

Керівник сервісного центру повідомив громадянам про зручний спосіб дистанційного отримання консультацій з пенсійних питань за телефоном гарячої лінії й через відеозв’язок зі спеціалістами Фонду та роздав інформаційні матеріали про необхідність сплати єдиного соціального внеску, про електронні послуги вебпорталу та важливість легальної зайнятості й оплати праці.

 

background Layer 1