Пропустити навігацію

Шляхи подолання нелегальної зайнятості та забезпечення соціального захисту громадян обговорили на засіданні тристоронньої ради

trotsyuk2 300x225 - Шляхи подолання нелегальної зайнятості та забезпечення соціального захисту громадян обговорили на засіданні тристоронньої радиЗ метою обговорення актуальних питань соціального захисту громадян, у тому числі забезпечення права на пенсію, начальниця відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України Людмила Троцюк взяла участь у засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому були присутні представники обласної ради профспілок, обласної державної адміністрації та федерації роботодавців.

Учасники засідання розглянули фактори, які впливають на соціальну захищеність громадян, та обговорили шляхи співпраці у забезпеченні державних гарантій, передбачених законодавством.

Представниця Пенсійного фонду зазначила, що одним із важливих чинників, які визначають право на отримання соціальних виплат і справедливого пенсійного забезпечення, є дотримання роботодавцями вимог трудового законодавства. Наголосила на головній проблемі, котра перешкоджає повноцінній реалізації громадянами своїх законних прав та інтересів, – нелегальній зайнятості. Зауважила, що подолання цього негативного явища є одним із першочергових завдань органів влади та державних служб, яке потребує концентрації спільних зусиль, скерованих у цьому напрямку. Поміж інших методів боротьби з тіньовою зайнятістю відзначила важливу роль роз’яснювальної роботи серед мешканців краю таtrotsyuk3 300x225 - Шляхи подолання нелегальної зайнятості та забезпечення соціального захисту громадян обговорили на засіданні тристоронньої ради поінформувала про ефективні інструменти контролю працюючими людьми за ситуацією, яка визначає їхні права на соціальний захист і гідне пенсійне забезпечення. Зокрема, розповіла про доступну зручну можливість відстеження персональних даних щодо сум нарахованих заробітків, сплачених внесків та тривалості набутого страхового стажу на вебпорталі Пенсійного фонду України. Наголосила на важливості поінформованості громадян щодо своїх пенсійних перспектив, які визначальним чином залежать від розміру офіційної заробітної плати і сум сплачених роботодавцями страхових внесків. З огляду на зростання законодавчих вимог до необхідної для призначення пенсії тривалості страхового стажу, яка наступного року становитиме вже 28 років і поступово збільшуватиметься щороку на рік до досягнення 35-річного показника, відзначила необхідність завчасного піклування громадянами про його набуття. Зауважила, що зарахування періодів роботи стажу відбувається за умови сплати страхових внесків у розмірі, не меншому за визначений законом мінімальний. Отож перегляд персональної інформації, доступний користувачам вебпорталу, є дієвим інструментом для формування сприятливих пенсійних перспектив шляхом спонукання роботодавців до забезпечення дотримання вимог закону і справедливої оплати праці. Людмила Троцюк також зазначила, що тепер громадяни самостійно або за допомогою роботодавців мають змогу і впорядковувати персональні дані про трудову діяльність в Електронній трудовій книжці та заздалегідь подати заяву на призначення з настанням пенсійного віку пенсійного забезпечення в автоматичному режимі.

На завершення виступу представниця пенсійної служби висловила сподівання на ефективну взаємодію з органами влади, роботодавцями області та профспілковими організаціями у справі інформування населення про необхідність офіційного працевлаштування і важливість завчасного піклування про своє пенсійне майбутнє.

background Layer 1