Пропустити навігацію

Пенсійне та соціальне забезпечення ветеранів війни

Останні роки в Україні поняття «ветеран війни» набуло нового змісту, наповнившись новими історичними реаліями. Щороку напередодні відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні українці, вшановуючи пам’ять  своїх дідів, прадідів та їх величезний вклад в боротьбі за мир, згадують і тих, хто боронить незалежність України та спокій наших громадян.

Пенсійна служба області приділяє особливу увагу обслуговуванню ветеранів війни, виявляючи належну повагу та чуйність до цієї категорії пенсіонерів. У системі Фонду області налагоджена тісна співпраця з ветеранськими організаціями, за участю та сприяння яких пенсійною службою систематично проводиться інформування пенсіонерів щодо змін в пенсійному законодавстві, надається необхідна консультативна допомога. Доброю традицією для керівників сервісних центрів стало здійснення «дзвінків турботи» до найстарших ветеранів війни, відвідання їх за місцем проживання.

В Головному управлінні Пенсійного фонду обслуговується близько 6,1 тис. ветеранів війни та 25,8 тис. осіб, що належать до дітей війни. Середній розмір пенсійних виплат ветеранів війни на даний час становить 12,2 тис. грн.

Мінімальний розмір пенсійної виплати з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656  становить для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи – 16847 гривень, II групи – 13822 гривні, III групи – 9478 гривень, для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності – 5528 гривень (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, доплати непрацюючим пенсіонерам, які постійно проживають у зоні безумовного (обов’язкового) відселення та в зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі, передбаченому статтею 45 Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік”).

Особам з інвалідністю внаслідок війни II і III груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни та учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, виплачується в розмірі, встановленому для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи, тобто 16847 гривень.

Органами Фонду області здійснюється контроль за своєчасним проведенням перерахунків пенсій для ветеранів війни, яким виповнилося 85 років, для забезпечення виплати пенсії в новому розмірі. На особливому контролі питання перерахунку пенсій ветеранів війни, які досягли 100-річного віку, яким перераховуються підвищення (надбавки) до пенсії в потрійному розмірі.

Щороку напередодні Дня пам’яті, примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Уряд встановлює нові розміри щорічної разової грошової виплати до Дня Незалежності України ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”.

Так, цьогоріч постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2025 р. № 486 передбачено разову грошову виплату до Дня Незалежності України, яка виплачується до 24 серпня 2025 року, в наступних розмірах:

особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3100 гривень;

II групи – 2900 гривень;

III групи – 2700 гривень;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1000 гривень;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3100 гривень;

членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 650 гривень;

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 450 гривень.

Ветерани війни та члени їх сімей мають право на знижку плати за користування житлом (квартирна плата), комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб з урахуванням встановлених норм споживання, зокрема:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни – 100-відсоткову знижку;
  • учасники бойових дій – 75-відсоткову знижку;
  • сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни та сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України – 50-відсоткову знижку.

Якісне та оперативно надання послуг, зокрема ветеранам війни та членам їх сімей, залишається одним із пріоритетним завдань органів Фонду.

 

Golovne upravlinnya Pensijnogo fondu Ukrayiny v CHernivetskij oblasti 56 1024x554 - Пенсійне та соціальне забезпечення ветеранів війни

background Layer 1