Пропустити навігацію

Добровільне страхування у запитаннях та відповідях

1. Хто може брати участь у добровільному страхуванні?

Правом добровільної сплати єдиного внеску можуть скористатися особи, які досягли 16-річного віку і водночас не належать до застрахованих осіб – непрацюючі громадяни, студенти, а також громадяни України, які працюють за її межами, членами фермерського і особистого селянського господарства.

2. В якому органі можна укласти договір добровільного страхування?

Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування укладається в органах Міністерства доходів і зборів.

3. Які документи необхідні для укладання договору?

Особи, які виявили бажання добровільно сплачувати єдиний внесок, подають заяву за встановленою формою, завірені копії ідентифікаційного номера, трудової книжки та документа, що посвідчує особу. Орган доходів і зборів, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, перевіряє викладені в заяві відомості та має право запросити у особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.

Договір про добровільну участь укладається на термін не менше одного року та набирає чинності з дня його підписання. З цієї ж дати особа набуває статусу застрахованої особи.

4. Які суми необхідно сплачувати?

Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

Договором про добровільну участь також може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).

5. Які переваги добровільного страхування?

На даний час певна кількість людей, які звертаються за призначенням пенсії, не мають необхідного страхового стажу і втрачають право на пенсію. Слід пам’ятати, що добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування дозволяє не тільки набути страховий стаж за періоди, коли особа не мала статусу застрахованої особи, але й збільшити розмір майбутньої пенсії.

63469429912dc1ccdb06743287acc7c4 S - Добровільне страхування у запитаннях та відповідях

background Layer 1