Пропустити навігацію

Рішення колегії головного управління від 21.08.2019 № 7-1 “Про підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Донецькій області за 9 місяців 2018 року”

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ

 

21.08.2018                                                                  м. Слов’янськ                                                                         № 7-1

 

Про підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Донецькій області за 9 місяців 2018 року

 

Колегія головного управління відмічає, що відповідно до основних пріоритетів діяльності на 2018 рік, органами Фонду області впродовж 9 місяців поточного року забезпечено своєчасне здійснення пенсійних виплат, вдосконалення сервісів щодо обслуговування громадян, захист прав застрахованих осіб, всебічне інформування широкого кола громадян про свою роботу.

У звітному періоді призначено 12,8  тис. нових пенсій, в т.ч. 158 – за особливі заслуги перед Україною, проведено масовий перерахунок пенсій з 01.07.2018 у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, 19,5 тис. індивідуальних перерахунків.

В результаті в порівняні з початком року середній розмір пенсії зріс на 119,6  грн. та на 01.10.2018 склав 3 387,7 грн.

Фактичне виконання видаткової частини бюджету становило 24,7 млрд. грн., що на 8,5  млрд.  грн. або на 34,4  % перевищує аналогічний показник відповідного періоду минулого року.

До бюджету Фонду області від сплати частини єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та платежів, які адмініструють органи Фонду, надійшло 4570,6 млн. грн. власних коштів або 87,0 % планових показників з урахуванням додаткового завдання.

Надходження коштів, що адмініструють органи Пенсійного фонду склали 582,4 млн. грн. або 92,2 % від запланованих обсягів з додатковим завданням.

До загального фонду Державного бюджету з окремих видів господарських операцій надійшло 70,2 млн. грн., що на 9,3 більше ніж за відповідний період 2017 року.

Загальна сума заборгованості з платежів, які адмініструють органи Пенсійного фонду України, зросла на 23,9 % та станом на 1 жовтня складає 3,0 млрд. грн.  При цьому, заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій збільшилась на 580,0 млн.грн. або 24,7 %.

Заходами примусового стягнення охоплено  100 % боргу, що підлягає стягненню. З  метою стягнення заборгованості органами Фонду області подано 712 позовів про стягнення коштів на загальну суму 616,4 млн. грн.

З урахуванням залишку справ, які залишались нерозглянутими на початок 2017 року  на теперішній час судовими органами задоволено на користь органів Фонду області  397 позовних заяв на суму 192,8 млн. грн.  На рахунки територіальних управлінь  надійшло 16,8 млн. грн.

В цілому в області налічується 57,7 тис. працівників, трудові відносини яких мають ознаки тінізації, в тому числі 18,6 тис. з рівнем оплати праці нижчим за мінімальний.

На виконання тристороннього Плану спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників органами Фонду області опрацьовано 613,0 тис. інформаційних відомостей Державного реєстру застрахованих осіб за затвердженими критеріями. Визначено 9,2 тис. страхувальників та 40,1 тис. застрахованих осіб з ознаками порушення законодавства про працю. Відповідна інформація передана для подальшої реалізації до органів Держпраці області:

–  по 4,6 тис. роботодавців відносно 29,3 тис. застрахованих осіб;

 – до органів ДФС області – по 2,4 тис. роботодавців по 6,5 тис. застрахованих осіб;

–  до органів місцевої влади по 2,2 тис. роботодавців по 4,3 тис. застрахованих осіб.

Чисельність керівників із заробітною платою менше мінімальної зменшилась з початку поточного року на 1,8 тис. та становить 576 осіб, з яких 179 осіб обліковується по Маріупольському об’єднаному управлінню.

Міжвідомчими робочими групами з питань забезпечення дотримання норм законодавства про працю при органах місцевої влади проведено 202 засідання. Розглянуто питання трудових відносин 8,5 % з 16,4 тис.  переданих для розгляду матеріалів.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р щодо детінізації ринку праці проведено спільну нараду  з органами Держпраці, ДФС, Держархбудінспекції та органами місцевого самоврядування щодо організації інформаційно-роз’яснювальної кампанії про недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками. До Головного управління Держпраці області направлено перелік по 76 суб’єктах господарювання, які мають ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, для здійснення інспекційних відвідувань.

За результатами спільних дій скорочено кількість застрахованих осіб із заробітною платою менше за мінімальну на 8,1 тис. або 40,4%. Збільшена заробітна плата 3,7 тис. працівникам. Фонд оплати праці зріс на 6,1 млн.грн., додатково донараховано 1,3 млн. грн. єдиного соціального внеску. Легалізовано 18,6 тис. робочих місць та додатково надійшло 19,1 млн. грн. єдиного соціального внеску.

За результатами проведення 4 аудиторських дослідження, 9 інших контрольних заходів. Встановлено 34 фінансових порушення на загальну суму 316,9 тис. грн. та 317 порушень, що не носять фінансового характеру. Відшкодовано та поновлено в обліку 100,0 % фінансових порушень, по яких настав термін виконання. Усунуто 208 не фінансових порушень.

Проведено 3,9 тис. перевірок дотримання пенсійного законодавства, З них  0,3 тис. перевірок об’єктів поштового зв’язку, банків та інтернатів щодо цільового використання коштів. Встановлено порушень на суму  22,7 тис. грн. Проведено 0,9 тис. документальних перевірок страхувальників,  встановлено порушень на суму 15,3 тис. грн. Донараховано внесків та застосовано фінансових санкцій на 41,4 тис. грн.

На виконання Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2018 рік, головним та підвідомчими управліннями Фонду затверджені Заходи щодо усунення (мінімізації) корупційних ризиків в діяльності територіальних органів  Пенсійного фонду України в Донецькій області на 2018 рік.

Підрозділами по роботі з інформаційно-аналітичними системами та електронними реєстрами забезпечено облік 180,1 тис. місячних звітів та 41,0 тис. річних звітів, у тому числі 0,9 тис. від роботодавців не перереєстрованих з непідконтрольної території по 451,0 тис. застрахованих осіб.

В результаті проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи зменшено кількість поданих страхувальниками помилкових звітів до 0,08 % від загальної кількості наданих.

Отримано 244 виправлених відомостей за періоди до 2011 року на 213 застрахованих осіб, внесення яких до реєстру здійснюється за результатами перевірки за заявою платника. Складено 583 приписи про усунення порушень по 2,6 тис. застрахованих осіб, виправлено 1,3 тис. «подвоєних» відомостей, приведено у відповідність стан сплати внесків по 1070 періодам в 355 картках страхувальників.

В межах забезпечення захисту інформації запроваджено регламент функціонування профілю робочого місця користувачів інформаційних ресурсів Пенсійного фонду, налаштовані робочі станції, сервери та мережеве обладнання. Проведений комплекс дій дав змогу запобігти та протидіяти кібератакам, заходи по підвищенню рівня безпеки інформаційних ресурсів Пенсійного фонду України мають носити системний та оперативний характер і в подальшому.

Відповідно до Стратегії розвитку комунікацій Пенсійного фонду України в області забезпечено роз’яснення основних питань діяльності органів Фонду шляхом взаємодії із засобами масової інформації, громадськими організаціями, підприємствами, установами тощо.

З початку року в засобах масової інформації відбулось 770 виступів, проведено 332 прес-конференції, брифінги, засідання «круглого столу».

Враховуючи стрімке зростання спроможності електронних ресурсів на їх сторінках опубліковано 4,8 тис. новин.

В межах роботи з громадськістю проведено 2,5 тис. заходів, в тому числі 503 зустрічі з мешканцями за місцем проживання, 496 – з працівниками трудових колективів, 162 у ветеранських та громадських організаціях, 232 заняття школи майбутнього пенсіонера для громадян передпенсійного віку, 159 лекцій для тимчасово не зайнятих осіб, відбулось 33 заходи для молоді у форматі «День відкритих дверей», 37 «Днів Пенсійного фонду», 64 зустрічі, лекції в учбових закладах тощо.

В ході проведення означених заходів фахівцями управлінь Фонду області розповсюджено близько 62,6 тис. буклетів та листівок.

Виконання завдань, покладених на органи Пенсійного фонду здійснюють 15 управлінь області на чолі з головним, штатна чисельність   яких становить 1569 одиниць.

Укомплектованість кадрів складає 84,9 %, в головному управлінні – 79,1 %. Плинність кадрів – 6,4 %, в тому числі в головному управлінні –
8,3 %. Повну вищу освіту мають 1218 держслужбовців, з них в головному управлінні – 190.

 

ВИРІШИЛА:

  1. Інформацію заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Полесова С. С. про підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Донецькій області за 9 місяців поточного року взяти до відома.
  2. Роботу головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області визнати такою, що спрямована на виконання Пріоритетів діяльності та завдань плану роботи головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на 2018 рік.
  3. Начальникам підвідомчих управлінь Пенсійного фонду області:

3.1. Забезпечити особистий контроль за дотриманням строків призначення, перерахунку, взяттям на облік пенсійних справ та виплатою пенсій, в тому числі внутрішньо переміщеним особам. Про виконання інформувати управління пенсійного забезпечення головного управління до 01.11.2018.

3.2. Впродовж IV кварталу здійснювати всебічний обмін інформацією до засідань Комісій (Робочих груп) при місцевих органах влади щодо суб’єктів господарювання, які мають ознаки порушень законодавства про працю, заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску.

3.3. Забезпечити у IV кварталі поточного року щотижневе інформування громадян з питань захисту прав застрахованих осіб шляхом проведення зустрічей в трудових колективах, розміщення інформаційних повідомлень на веб-ресурсах.

3.4.  У строк до 01.01.2019 забезпечити погашення заборгованості з платежів, які адмініструють органи Пенсійного фонду, в сумі до 1,0 тис. грн.

3.5. До 01.01.2019 забезпечити в повному обсязі реалізацію результатів внутрішніх аудитів, інших контрольних заходів та вжити вичерпних заходів щодо відшкодування сум виявлених фінансових порушень.

3.6. До 01.01.2019, в межах реалізації заходів  антикорупційного спрямування продовжити систематичну інформаційно – роз’яснювальну роботу та навчання щодо застосування положень Закону України «Про запобігання корупції», зокрема, в частині здійснення фінансового контролю.

  1. Управлінню інформаційно –  аналітичних систем та електронних реєстрів (Головіна Н. В.), начальникам підвідомчих управлінь Фонду продовжити роботу по модернізації інформаційно – аналітичних систем Пенсійного фонду України відповідно до положень  Стратегії:

4.1. В строк до 01 грудня 2018 року забезпечити 10 % збільшення кількості страхувальників – користувачів Веб – порталу електронних послуг Пенсійного фонду України (підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до Законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб).

4.2. Протягом IV кварталу запровадити  оновлену систему контролю забезпечення повноти та актуальності баз даних антивірусного захисту по головному та територіальним управлінням Фонду області.

 

 

Голова колегії                                                                                             Н.С. Рад

background Layer 1