Пропустити навігацію

Зміни в пенсійному забезпеченні у 2017 році

З 01.01.2017 в Україні набули чинності наступні зміни до пенсійного законодавства.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801 встановлено  прожитковий мінімуму для осіб, які втратили працездатність у розмірі на 01.01.2017 – 1 247 грн., з 01.05.2017 – 1 312 грн,  з 01.12.2017 – 1 373 грн.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774 :

– максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 грн. (крім щомісячного довічного грошового утримання);

– подовжено дію обмеження  на отримання в повному обсязі призначеної  пенсійної виплати для працюючих пенсіонерів, тобто виплати буде здійснюватись у розмірі 85 відсотків призначеного розміру пенсій, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.

Вносяться зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”:

– зокрема, передбачено надання органам соціального захисту населення права на використання персоніфікованого обліку для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

– також, крім індексації пенсії, передбаченої частиною першою статті 42 цього Закону, за рішенням Кабінету Міністрів України здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій через збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески.

У зв’язку із внесенням змін до законів України «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Положення про помічника консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13.10.1995, в 2017 році буде здійснюватись виплата пенсії (у розмірі 85 відсотків призначеного розміру пенсій, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність)  працюючим:

– на посадах судових експертів, службовцям Національного банку у період роботи у Національному банку, на посаді помічника-консультанта народного депутата України (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України  “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”),

– в органах місцевого самоврядування посадовими особами місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та осіб, на яких поширюється дія Закону України Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”).

При цьому, виплата пенсій, призначених особам,  на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист” у період служби в органах місцевого самоврядування здійснюється  в повному обсязі.

Отже, для поновлення виплати необхідно звернутися з заявою в територіальне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Щодо пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» фізична ідентифікація клієнта, якому відкрито поточний рахунок в установах публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” для отримання пенсії, до отримання ним в установленому порядку платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, здійснюється кожні три місяці з дня відкриття рахунка.

При цьому, виплата пенсій  переселенцям можуть проводитися ПАТ Ощадбанк за письмовими заявами осіб з інвалідністю I групи та осіб, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, безоплатно з доставкою додому за фактичним місцем проживання/перебування з одночасною їх фізичною ідентифікацією для отримання соціальних виплат;

Одночасно нагадуємо, що податок на доходи фізичних осіб та військовий збір справляється з пенсій/щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення. Базою оподаткування є розмір, що перевищує 12 470,00 грн. на місяць. Ставка податку на доходи фізичний осіб – 18 %, військового збору – 1,5% бази оподаткування.

Вищезазначене оподаткування не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

cd37ed46198bb78c38b3e24a7fc57fa1 L - Зміни в пенсійному забезпеченні  у 2017 році

background Layer 1