Пропустити навігацію

Звіт щодо стану проведення перевірок з питань дотримання норм пенсійного законодавства за 10 місяців 2019 року

Відповідно до плану роботи органами Пенсійного фонду України в Донецькій області за січень-жовтень 2019 року проведено 5,1 тис. перевірок з питань дотримання норм пенсійного законодавства, з яких:

 

  • 0,4 тис. – перевірки банківських установ, підприємств поштового зв’язку та закладів, де особи перебувають на повному державному утриманні;
  • 3,9 тис. – зустрічні перевірки достовірності даних в документах, наданих для призначення (перерахунку) пенсій;
  • 0,8 тис. – документальні перевірки суб’єктів господарювання.

 

За результатами перевірок банківських установ та підприємств поштового зв’язку щодо правильності та своєчасності виплати пенсій встановлено 1,1 тис. порушень діючого законодавства, 7 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, застосовано штрафні санкції у сумі 4,7 тис.грн.

 

За результатами перевірок закладів, де особи перебувають на повному державному утриманні, щодо своєчасності та повноти зарахування і використання коштів встановлено 0,1 тис. порушень.

 

Перевірками достовірності документів для призначення (перерахунку) пенсій встановлено 0,8 тис. порушень, з них 21 призвела до переплат пенсій в сумі 10,6 тис.грн. та 30 призвели до недоплат пенсій на суму 17,5 тис.грн.

 

Порушення суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства виявлені в ході 0,7 тис. перевірок. Донараховано до сплати коштів на суму 6,9 тис.грн., 1 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності. За донарахування сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків; неподання або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до органів Пенсійного фонду; за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів до порушників застосовані фінансові санкції у сумі 28,4 тис.грн.

 

Органами Пенсійного фонду області також здійснюється послідуючий контроль за усуненням виявлених порушень.

background Layer 1