Рішення колегії від 31.05.2018 № 4 “Про затвердження Програми забезпечення сучасних стандартів послуг з пенсійного забезпечення населенню області в умовах децентралізації на 2018-2022 роки”
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ
31.05.2018 м. Слов’янськ № 4
Про затвердження Програми забезпечення
сучасних стандартів послуг з пенсійного
забезпечення населенню області в умовах
децентралізації на 2018-2022 роки
Органами Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі – органи Фонду області) своєчасно та в повному обсязі надається основна послуга з нарахування (перерахунку) та виплати пенсії. Постійно вживаються всебічні заходи щодо створення зручностей в обслуговуванні громадян, які звертаються за вирішенням питань пенсійного забезпечення. Втім, зазначена робота здійснюється в межах наявних ресурсів, фінансових можливостей та існуючого досвіду організації надання послуг.
Програма забезпечення сучасних стандартів послуг з пенсійного забезпечення населенню області в умовах децентралізації на 2018-2022 роки (далі – Програма) передбачає створення зручного середовища та сервісів надання послуг з пенсійного забезпечення для мешканців області.
Програму розроблено в умовах структурної розбудови органів Пенсійного фонду України з урахуванням положень Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 672-р, Стратегії розвитку Донецької області на період до 2020 року, затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 21 червня 2016 року № 498, розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 р. № 130-р «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Донецької області», а також процесів децентралізації органів влади і обставин, що пов’язані із проведенням антитерористичної операції (далі – АТО) та операції
Об’єднаних сил (далі – ООС).
Програма спрямована на покращення якості життя людини та містить інструменти для розширення можливостей її самореалізації в соціумі після закінчення економічно-активного періоду життя, що, здебільшого, зумовлює кількісні та якісні чинники формування попиту на послуги з пенсійного забезпечення.
Основною метою Програми є забезпечення доступності послуг з пенсійного забезпечення всім категоріям населення з урахуванням потреб в умовах децентралізації, проведення АТО, ООС та інших чинників, а також покращення якості послуг шляхом перетворення змістовного наповнення, спрямування і форм доведення до споживачів.
Реалізація мети сприятиме зростанню якості життя населення та спроможності територіальних громад, а також зміні життєвих стереотипів в питаннях пенсійного забезпечення і вихованню соціально відповідальної поведінки людини з молодшого віку, зростанню довіри до пенсійної системи та влади в цілому.
З грудня 2017 року по травень 2018 року в області функціонують 15 агентських пунктів обслуговування громадян та 110 віртуальних (інтерактивних) робочих місць, до яких за консультаціями й роз’ясненнями звернулося понад 3,0 тис. пенсіонерів та інших категорій громадян.
За результатами обговорення мережі та форм обслуговування громадян з місцевими органами влади, іншими державними органами, громадськістю, а також опитування різних категорій населення, Програмою передбачено створення 278 дистанційних точок надання послуг, в тому числі 108 агентських пунктів та 170 віртуальних (інтерактивних) робочих місць, що надасть можливість розвантажити потік звернень до органів Фонду області та наблизити обслуговування громадян до місця їх проживання або роботи.
Розрахунковий обсяг видатків для виконання завдань і заходів Програми за напрямками з усіх джерел складає 11,8 млн. грн.
Враховуючи вищезазначене, колегія головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму забезпечення сучасних стандартів послуг з пенсійного забезпечення населенню області в умовах децентралізації на 2018-2022 роки (додається).
- Начальникам та головам комісій з припинення управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об’єднаних управлінь Донецької області в межах повноважень, вжити організаційних заходів, щодо реалізації Програми.
- Здійснювати щоквартальний моніторинг виконання Програми.
Голова колегії Н. С. Рад