Пропустити навігацію

Конфлікт інтересів: варто знати

Як визначити, чи поширюються вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів на особу?

У першу чергу особі, яка має сумнів щодо наявності в неї конфлікту інтересів, необхідно визначити, чи належить вона до кола тих, на кого поширюється вимога щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (тобто чи належить вона до осіб, зазначених у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»).

У разі якщо особа не належить до таких осіб, вимоги Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів на неї не поширюються, відповідно, конфлікт інтересів саме в розумінні Закону не може виникати.

Як визначити, чи є в особи приватний інтерес у певній ситуації?

Наступним кроком є аналіз ситуації, у якій в особи виник сумнів щодо наявності конфлікту інтересів. Особі потрібно визначитися, чи є в неї приватний інтерес у певній ситуації, тобто чи зацікавлена вона в тому, щоб окремі рішення чи дії були вчинені на її користь чи на користь інших фізичних або юридичних осіб.

Як визначити, чи може особа приймати рішення, вчиняти дії з питання, у якому в неї наявний приватний інтерес?

Важливою складовою встановлення наявності конфлікту інтересів є аналіз службових/представницьких повноважень. Особі потрібно встановити, чи наділена вона службовими повноваженнями, під час реалізації яких може приймати рішення, вчиняти дії з питання, у якому в неї існує приватний інтерес.

У разі відсутності в особи таких повноважень конфлікт інтересів не виникає.

Про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів дивіться у роз’ясненні.

Більше новин та актуальної інформації дивіться на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:

Facebook-сторінціTelegram-каналіYoutube-каналіInstagramTikTok.

background Layer 1