Відповідаємо на питання щодо конфлікту інтересів
За яких обставин виникає конфлікт інтересів?
Конфлікт інтересів може існувати в особи, зазначеної у п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», у ситуації, коли:
- в особи наявний приватний інтерес (будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами);
- в особи наявні службові/представницькі повноваження, під час реалізації яких вона може вчиняти дії, приймати рішення саме з питання, у якому в неї наявний приватний інтерес;
- такі службові/представницькі повноваження мають дискреційний характер (тобто є такими, коли особа може на власний розсуд обирати з кількох юридично допустимих дій, рішень).
Сукупність зазначених факторів дає підстави стверджувати, що приватний інтерес особи може впливати на об’єктивність та неупередженість під час вчинення особою дії, прийняття рішення, а отже, в особи є конфлікт інтересів.
За відсутності принаймні однієї із складових — службових/представницьких повноважень дискреційного характеру та/або приватного інтересу — конфлікт інтересів не виникає.
Як визначити, чи є в особи конфлікт інтересів, дізнавайтеся за посиланням.
Про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів дивіться за посиланням.
Заощаджуйте свій час та отримуйте максимум необхідної інформації на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:
Facebook-сторінці, Telegram-каналі, Youtube-каналі, Instagram, TikTok.