Пропустити навігацію

Відповіді на актуальні запитання в ході брифінгу Начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

18 березня 2025 року під час брифінгу начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад надала відповіді на запитання журналістів.

1. Я внутрішньо переміщена особа, проживаю разом з чоловіком, але офіційний шлюб між нами не укладено. Чи буде його враховано до складу домогосподарства для призначення субсидії на оренду житла ВПО?

Так, буде враховано.

До складу домогосподарства внутрішньо переміщеної особи, яка наймає житло, належать усі особи, які проживають у найманому приміщенні та з яким наймач пов’язаний родинними зв’язками, у тому числі жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю.

2. Як онлайн отримати довідку про виплачені суми пільг/житлової субсидії для включення даних в декларацію? 

Довідку про суми виплачених пільг/житлової субсидії можна замовити онлайн в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.

Для цього потрібно в розділі «Комунікації з ПФУ»обрати вкладку «Запит на отримання електронних документів»та натиснути пункт «Довідка про розмір виплачених пільг/житлової субсидії». Після заповнення всіх обов’язкових полів форми запиту, необхідно вказати період, за який необхідно сформувати доходи в довідці: наприклад, з січня 2024 по грудень 2024. Потім надати згоду на обробку персональних даних та натиснути «Відправити до ПФУ».

Статус опрацювання запиту та відповідь на нього у вигляді довідки про розмір виплачених пільг/житлової субсидії дивіться у розділі «Мої звернення».

3. Наша родина отримала субсидію на найм житла на 6 місяців, але ми плануємо проживати у квартирі довше, про що зазначили в договорі оренди. Чи потрібно нам знову звертатись до Пенсійного фонду України через пів року?

Ні, не потрібно.

Виплата субсидії на найм житла на наступний шестимісячний період продовжується Пенсійним фондом України автоматично і не потребує повторного звернення наймача та наймодавця.

Пенсійний фонд України самостійно здійснює перевірку даних про домогосподарство наймача ВПО та перевстановлює його право на призначення субсидії на наступний період відповідно до зазначеного Порядку на строк дії договору найму.

4. Чи може страхувальник звернутися до Пенсійного фонду для перевірки листка непрацездатності свого працівника?

Так, може. У разі виникнення сумніву щодо правомірності видачі чи продовження працівнику листка непрацездатності страхувальник може письмово звернутися до Пенсійного фонду України щодо здійснення перевірки.

5. Моєму батькові у квітні виповнюється 75 років. Чи отримає він відповідну доплату до пенсії і яким буде її розмір?

Розміри  щомісячних компенсаційних виплат особам, які досягли віку 70, 75 і 80 років складають:

  • 570 грн., – яким виповнилося 80 років і більше,
  • 456 грн., – яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку,
  • 300 грн., – яким виповнилося 70 років до досягнення 75-річного віку.

У разі досягнення пенсіонером 70-, 75- і 80- річного віку компенсаційна виплата встановлюється з дати виповнення відповідного віку. При цьому, виплата в новому розмірі встановлюється на заміну призначеній раніше, яка виплачувалася за попередньою віковою категорією.

Вашому батьку у віці 70 років вже була встановлена доплата в сумі 300 грн., тож при досягненні 75-річного віку сума щомісячної компенсаційної виплати для пенсіонера зросте на 156 грн (456 грн – 300 грн).

Ваш батько отримає виплату за умови, що щомісячний розмір пенсійних виплат загальний розмір пенсійної виплати разом з компенсаційною виплатою не буде перевищувати 10340,35 грн.

6. Моя мама — працюючий пенсіонер, на пенсію вийшла два з половиною роки тому. Чи буде їй проведено перерахунок пенсії за умови, що вона продовжує працювати?

Так, буде. У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв в роботі.

7. Я перебуваю за кордоном, отримую компенсацію за розміщення у своєму будинку двох сімей ВПО за програмою «Прихисток». Одна сім’я виїхала. Чи потрібно повідомити про це Пенсійний фонд України та чи продовжиться компенсація коштів за розміщення другої сім’ї?

Так, продовжиться. Особи, які безоплатно розміщували внутрішньо переміщених осіб (ВПО), у день припинення їх розміщення (або зміни кількості ВПО) повинні подати до органу Пенсійного фонду України повідомлення в паперовій або електронній формі встановленого зразка про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.

Компенсація за внутрішньо переміщену особу, яка припинила проживання в житловому приміщенні, не надається. При цьому компенсація продовжує надаватися на інших внутрішньо переміщених осіб, які проживають у житловому приміщенні.

8. Як я можу дізнатися про результати проходження відеоідентифікації?

Повідомлення про результати проходження відеоідентифікації надійде на електронну пошту пенсіонера, яке було вказано в заяві на проходження відеоідентифікації.

Крім того, у разі успішного  проходження ідентифікації, інформація також буде відображена в особистому кабінеті пенсіонера на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі «Мої звернення».

background Layer 1