Пропустити навігацію

Звіт щодо стану проведення перевірок з питань дотримання норм пенсійного законодавства за 9 місяців 2018 року

Відповідно до плану роботи органами Пенсійного фонду України в Донецькій області за 9 місяців 2018 року проведено 3,9 тис. перевірок  з питань дотримання норм пенсійного законодавства, з яких:

  • 2,7 тис. – зустрічні перевірки достовірності даних в документах, наданих для призначення (перерахунку) пенсій;
  • 0,3 тис. – перевірки банківських установ, підприємств поштового зв’язку та закладів, де особи перебувають на повному державному утриманні;
  • 0,9 тис. – документальні перевірки суб’єктів господарювання.

За результатами перевірок банківських установ та підприємств поштового зв’язку щодо правильності та своєчасності виплати  пенсій встановлено 0,3 тис. порушень діючого законодавства, вісім посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, застосовано штрафні санкції у сумі 22,7 тис.грн.

За результатами перевірок цільового використання коштів в закладах, де особи перебувають на повному державному утриманні, встановлено 42 порушення.

Перевірками достовірності документів для призначення (перерахунку) пенсій встановлено 0,4 тис. порушень, з них 11 призвели до переплат пенсій в сумі 10,9 тис.грн. та 11 призвели до недоплат пенсій на суму 4,4 тис.грн.

Порушення суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства виявлені в ході 0,7 тис. позапланових перевірок. Донараховано до сплати коштів на суму 1,5 тис.грн. За допущені порушення порядку обліку сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески; неподання та несвоєчасне подання звітності до органів Пенсійного фонду за працюючих робітників до порушників  застосовані  фінансові санкції у сумі 39,9 тис.грн.

Органами Пенсійного фонду області також здійснюється послідуючий контроль за усуненням виявлених порушень.

background Layer 1