Пропустити навігацію

Про зміни в заповненні звітності з єдиного соціального внеску з 1 січня 2015 року

З 1 сiчня 2015 року набрав чинностi Закон України вiд 28 грудня 2014 року № 77-VIIІ «Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо реформування загальнообов’язкового державного соцiального страхування та легалiзацiї фонду оплати працi» (далi — Закон № 77), яким внесено змiни, зокрема, до Закону України вiд 08 липня 2010 року № 2464 «Про збiр та облiк єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування» (далi — Закон № 2464) та Кодексу законiв про працю України.

Згiдно спiльного листа Мiнiстерства доходiв i зборiв України та Пенсiйного фонду України консультацiї з питань ведення Реєстру застрахованих осiб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцiального страхування, включаючи питання заповнення таблиць 5–9 додатку 4, всiх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звiту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, затвердженого наказом Мiнiстерства доходiв i зборiв України 09.09.2013 № 454 (далi — Порядок), надають органи Пенсiйного фонду України.
Враховуючи вищезазначене,головне управління повідомляє:
Вiдповiдно до частини першої статтi 7 Закону № 2464 для платникiв, зазначених у пунктах 1 (крiм абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 i 8 частини першої статтi 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожнiй застрахованiй особi заробiтної плати за видами виплат, якi включають основну та додаткову заробiтну плату, iншi заохочувальнi та компенсацiйнi виплати, у тому числi в натуральнiй формi, що визначаються вiдповiдно до Закону України «Про оплату працi» та суму винагороди фiзичним особам за виконання робiт (надання послуг) за цивiльно-правовими договорами.
Крiм того, для платникiв зазначених, у пунктi 1 частини першої статтi 4 Закону № 2464, визначено, що у разi якщо база нарахування єдиного внеску (крiм винагороди за цивiльно-правовими договорами) не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який нараховується заробiтна плата (дохiд), сума єдиного внеску розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який нараховується заробiтна плата (дохiд), та ставки єдиного внеску, встановленої для вiдповiдної категорiї платника.
Враховуючи, що на сьогоднi не внесено вiдповiдних змiн до Порядку, надаємо приклад формування показникiв звiту у таблицi 6 додатку 4 за сiчень 2015 року.
В програмному забезпеченнi, за допомогою якого формується звiт, обов’язково необхiдно вiдключити функцiю «автоматичний розрахунок».
Наприклад: особа перебувала у трудових вiдносинах повний календарний мiсяць (сiчень 2015 року) i їй нарахували заробiтну плату 609,00 грн, тобто менше мiнiмального розмiру (працював на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник у такому випадку нараховує єдиний внесок становить, 1218 грн. При цьому в таблицi 6 додатку 4 вiдображаємо:
– реквiзит 15 «Кiлькiсть календарних днiв перебування у трудових / ЦП вiдносинах протягом звiтного мiсяця» — 31 день;
– реквiзит 17 «Загальна сума нарахованої заробiтної плати / доходу (усього з початку звiтного мiсяця)» — 609,00 грн;
– реквiзит 18 «Сума нарахованої заробiтної плати / доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» — 609,00 грн;
– реквiзит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звiтний мiсяць (iз заробiтної плати / доходу)» — 21,92 грн.
Усi iншi реквiзити заповнюються вiдповiдно до Порядку.
У разi якщо особа у звiтному мiсяцi пропрацювала два тижнi, а решту часу перебувала на лiкарняному, то в таблицi 6 додатку 4 вiдображаємо фактично нараховану заробiтну плату за вiдпрацьований час. За умови, що заробiтна плата за вiдпрацьований час менше мiнiмальної, питання необхiдностi донарахування сум єдиного внеску має розглядатися одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатностi.

e412d8c340fee3729deb11bde45f02dd L - Про зміни в заповненні звітності з єдиного соціального внеску з 1 січня 2015 року

background Layer 1