Пропустити навігацію

Про зміни в пенсійному законодавстві для наукових працівників

З 16.01.2016 набрав чинності Закон України «Про на­укову і науково-технічну діяльність».

На теперішній час в Донецькій області отримують пенсію для наукових працівників 4364 пенсіонера.

Умови, за яких призначається така пенсія – досяг­нення певного віку (для чоловіків – 62 років, для жінок – 55), наявність наукового (для чоло­віків – 20 років, для жінок – 15) та страхового ста­жу (для чоловіків – 35, для жінок – 30), не змінилися.

Розширився перелік посад на­укових працівників, до якого також віднесено, зо­крема:

  • радника при дирекції наукової установи;
  • члена Президії Національної академії наук Укра­їни або національної галузевої академії наук;
  • радника Президії Національної академії наук України або національної галузевої академії;
  • провідного редактора наукового видавництва, періодичного наукового видання.

Крім того, розширено перелік видів діяльності, що зараховуються до стажу наукової (науково- педагогічної) роботи, зокрема:

  • на посадах науково-викладацького складу На­ціональної школи суддів України;
  • навчання в аспірантурі (докторські програми) третього рівня вищої освіти та наукової роботи за спеціальністю за кордоном, за умови збереження громадянства, сплати страхових внесків відповід­но до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соці­альне страхування» та перерва між завершенням навчання (роботи) за кордоном та відновленням навчання (роботи) в Україні не більше трьох міся­ців;
  • період наукового стажування, у тому числі в іноземній науковій установі, за умови сплати страхових внесків відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Підтвердженням того, що посада, яку обіймала осо­ба, відноситься до наукових (науково-педагогічних), є відповідна довідка. Крім того, визначення заро­бітку, з якого обчислюється розмір пенсії, здійсню­ється на підставі довідок про заробітну плату.

Обов’язковою умовою для призначення пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам відповідно до цього Закону є звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, проте це не стосується осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), укладеним після досягнення пенсійного віку.

Заробіток за роботу за сумісництвом врахову­ється винятково за роботу на наукових (науково-педагогічних) посадах. Заробітна плата до 01.07.2000, отримана за ро­боту на наукових (науково-педагогічних) посадах за сумісництвом, не враховується в розрахунок пенсії.

Незмінними залишились умови, за яких призначаються пенсії по інвалідності науковим (науково-педагогічним) працівникам та пенсії у разі втрати годувальника непра­цездатним членам сім’ї померлого наукового (науково- педагогічного) працівника.

c07840dfb49b538a22080ef505c6a8d9 S - Про зміни в пенсійному законодавстві для наукових працівників

background Layer 1