Інформація про виконання Заходів щодо усунення (мінімізації) корупційних ризиків в діяльності головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на 2018 рік
Протягом 2018 року робота з питань запобігання та виявлення корупції головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області була спрямована на забезпечення виконання Закону України «Про запобігання корупції», Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2018 рік та інших нормативно-правових актів антикорупційного характеру. В межах реалізації Заходів щодо усунення (мінімізації) корупційних ризиків в діяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на 2018 рік проведено наступну роботу:
Юридичним управлінням та сектором з питань запобігання та виявлення корупції управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю систематично здійснювалось антикорупційне дослідження проектів розпорядчих актів (накази по особовому складу та з основної діяльності) головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, забезпечено контроль за додержанням порядку узгодження та схвалення проектів рішень.
В ході проведення реорганізації територіальних управлінь шляхом приєднання до головного управління відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 року № 821 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України», сектором з питань запобігання та виявлення корупції вжиті організаційні заходи в процесі припинення управлінь, які реорганізуються шляхом приєднання та проведено інформаційно-аналітичну роботу щодо недопущення порушень в частині фінансового контролю та недопущення виникнення конфлікту інтересів. З урахуванням оптимізації структури переглянуто положення структурних підрозділів та посадових інструкцій Головного управління. Здійснюється моніторинг положень цих документів з метою своєчасного приведення у відповідність до змін у антикорупційному законодавстві України та підзаконних актах.
Продовжується моніторинг додержання посадовими особами антикорупційного законодавства зокрема в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при нарахуванні пенсійних виплат працівникам органів фонду області за рішеннями судів.
Протягом 2018 року сектором з питань запобігання та виявлення корупції з залученням управління застосування пенсійного законодавства з метою своєчасного вжиття заходів з запобігання та врегулювання конфлікту інтересів перевірено 20 пенсійних справ посадовців ГУ, порушень не встановлено. Організовано проведення спеціальних перевірок 3 особам, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища. Сектором з питань запобігання та виявлення корупції з залученням управління пенсійного законодавства в рамках контролю в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів при звернені особи до суду перевірено 2 пенсійні справи посадовців ГУ, порушень не виявлено. Організовано проведення кампанії попередження всіх посадовців Головного управління під особистий підпис щодо дотримання норм фінансового контролю відповідно до антикорупційного законодавства.
В практику роботи запроваджуються різноманітні методи попередження та протидії корупційним проявам:
В 2018 році проведено контрольні заходи на тему: «Оцінка корупційних ризиків роботи з питань обслуговування громадян, пов’язаних з недоброчесною поведінкою посадових осіб при виконані посадових обов’язків з питань прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Фонду» в наступних сервісних центрах: Покровський відділ обслуговування громадян в м. Кривий Ріг (сервісний центр); Саксаганський відділ обслуговування громадян (сервісний центр); Металургійний відділ обслуговування громадян (сервісний центр); Довгинцівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр).
Забезпечено проведення перевірок 3077 декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які працюють (працювали) в органах Фонду. Головним управліннями направлені 84 повідомлення до НАЗК щодо несвоєчасного подання, неподання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування які звільнились в 2017 році.
В травні 2018 року одночасно у всіх відділах звернень громадян (сервісних центрах) Дніпропетровської області проведений флешмоб «Ми проти корупції», який мав широкий відгук серед пенсіонерів та відвідувачів. До проведення заходу працівники підійшли креативно та виказали свою позицію щодо корупційних дій гаслами – «Не роби корупцію обличчям України», «Корупція – руйнує майбутнє», «Разом проти корупції», «Твоє ні має значення», «Ми проти корупції».
В практику роботи запроваджуються різноманітні методи попередження та протидії корупційним проявам. В цілях контролю за якістю та оперативністю обслуговування громадян сектором з питань запобігання та виявлення корупції управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю розроблена та впроваджена анкета «таємного покупця», яка відображає відгуки відвідувачів сервісних центрів подані особисто, або в рамках телефонної розмови. Серед опитуваних є пенсіонери, які вже багато років отримують пенсії та які вперше звернулись до органів Пенсійного фонду області. В ході опитування з’ясовувалась якість та ефективність обслуговування громадян, фаховість та компетентність спеціалістів, які ведуть прийом громадян. Аналіз анкет засвідчує позитивну роботу пенсійників області. Інформації щодо корупційних проявів співробітниками Пенсійного фонду області не надходило.
Пріоритетним напрямком роботи і надалі залишається проведення роз’яснювальної роботи серед державних службовців щодо вивчення основних положень антикорупційного законодавства, запобігання та шляхів врегулювання конфлікту інтересів, виявлення сприятливих для вчинення корупційних правопорушень ризиків в діяльності посадових і службових осіб.
В рамках проведення кампанії підвищення рівня знань антикорупційного законодавства з метою популяризації стандартів доброчесності на державній службі в серпні 2018 року сектором з питань запобігання та виявлення корупції організована та проведена інтелектуальна гра брейн-ринг на тему: «Знання антикорупційного законодавства». В вересні поточного року проведено тестування в деяких структурних підрозділах Головного управління, яке показало достатній рівень знань антикорупційного законодавства.
Запроваджена на постійній основі система правової освіти працівників Пенсійного фонду області, в тому числі у сфері антикорупційного законодавства. Продовжується інформаційна кампанія, щодо поширення знань антикорупційного законодавства, а саме проведено 28 семінарів, нарад, лекцій з питань антикорупційного законодавства серед державних службовців. На протязі 2018 року підвищили рівень знань за програмою короткотермінових семінарів з питань запобігання і протидії корупції 34 державних службовця підвищили кваліфікацію в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, в м. Києві на базі навчально-методичного центру Державного підприємства «Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України» та 3 посадовця взяли участь в тренінгі для уповноважених підрозділів і осіб з питань запобігання та виявлення корупції органів державної влади, який проходив в рамках Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії Національного агентства з питань запобігання корупції та Програми розвитку ООН в м.Дніпро.
За звітний період від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, органів місцевого самоврядування та громадян до головного управління надійшло 7 звернень, щодо можливого порушення антикорупційного законодавства посадовими особами Фонду – викладені факти не підтвердились.
Реалізуються заходи які спрямовані на формування світогляду неприйняття корупції. На сторінці Головного управління веб-порталу ПФУ у розділі «Запобігання корупції» оприлюднений План заходів головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо впровадження антикорупційних заходів на 2018 рік та щоквартально оприлюднюються інформації щодо стану виконання Плану заходів.
Головним управлінням проведено 34 процедури відкритих торгів на загальну суму 11007,74 тис. грн та 24 переговорних процедури на суму 88028,84 тис. грн. Під час здійснення закупівель, вартість яких перевищує 200 тис. грн. для товарів і послуг та 1,5 млн грн – для робіт застосовується електронна система публічних закупівель. Під час визначення характеристик предметів закупівлі обов’язково враховуються примірні специфікації у сфері публічних закупівель. Згідно установленого порядку оприлюднення інформації про закупівлю товарів, робіт і послуг постійно в строки які, передбачені законодавством, оприлюднюється інформація про використання коштів головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю В. Г. Патретний