Пропустити навігацію

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ

IMG 0195 2 mal - ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯІсторія Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області почалась із заснування Дніпропетровської обласної філії Пенсійного фонду СРСР за розпорядженням виконавчого комітету Дніпропетровської обласної ради народних депутатів. На підставі розпорядження голови виконкому обласної ради народних депутатів від 28 січня 1991 року № 40-р утворено Дніпропетровську обласну філію Пенсійного фонду СРСР.

Штатним розписом уповноважених Дніпропетровської обласної філії Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР на 1991 рік було передбачено всього 98 посад.

На виконання Постанови Верховної Ради України від 6 грудня 1991 року «Про порядок введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення» Кабінетом Міністрів України в січні 1992 року було прийнято рішення про створення Пенсійного фонду України. Постановою Кабінету міністрів України від 28 січня 1992 року № 39 затверджено Положення про Пенсійний фонд України.

17 квітня 1992 року Правлінням Пенсійного фонду України прийнята постанова, згідно з якою обласні філії перетворені на обласні управління. У штатному розписі замість посад уповноважених введено посади інспекторів (129 працівників).

Важливим чинником у формуванні нормативної бази діяльності Пенсійного фонду стала Постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 1994 року № 345 «Питання Пенсійного фонду України». Новим Положенням, затвердженим цією постановою, визначено, що Пенсійний фонд України є центральним органом державної виконавчої влади, а його бюджет включено до складу державного бюджету.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України наказом обласного управління від 2 червня 1994 року № 13 утворені 49 районних та міських відділів Пенсійного фонду України зі статусом юридичної особи, з 1 червня 1996 року внаслідок адміністративно-територіальних змін їх стало 50, а в 2011 році, у зв’язку із зміною структури – територіальних управлінь стало 46.

1998 рік був роком підготовки та впровадження персоніфікованого обліку відомостей. Указом Президента України від 4 травня 1998 року № 401/98 «Про заходи щодо впровадження персоніфікованого обліку відомостей у системі обов’язкового державного пенсійного страхування» розпочато на практиці пенсійну реформу в Україні.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1828 «Про забезпечення проведення експерименту з призначення пенсій органами Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій областях та місті Києві експерименту з призначення пенсій органами Пенсійного фонду України» в області стартував другий етап пенсійної реформи – пенсії почали призначати органи Фонду області. Це спричинило необхідність вирішення як організаційних труднощів – оснащення робочих місць, архівів, приміщень, так і глобальних питань – оперативного підбору кадрів та їх вузькоспеціального практичного навчання.

Відбувається перехід на якісно новий рівень обслуговування пенсіонерів. Дніпропетровська область стала першою у запровадженні громадських приймалень та диспетчерсько-консультативних пунктів, де можна було з’ясувати будь-які питання стосовно призначення, нарахування або виплати пенсії. Вони вже обладнані комп’ютерною технікою з базою даних одержувачів пенсій. Відвідувачі на екрані монітору бачили розрахунки своєї пенсії в особовій справі та отримували інформацію в друкованому вигляді. За тим часом це було прогресивно.

Нині громадські приймальні всіх територіальних та головного управління відповідають сучасним вимогам – працюють за принципом «єдиного вікна» й приймають відвідувачів протягом робочого тижня щоденно.

У 2000 році завершено впровадження системи персоніфікованого обліку відомостей. Це був технічний «прорив» в інформаційних технологіях, які використовувались в органах виконавчої влади. З 1999 по 2001 роки. відбулося централізоване постачання сучасної комп’ютерної техніки та мережевого обладнання, прокладені кілометри мережевого кабелю, почато розбудову корпоративної мережі Пенсійного фонду України. Проведені роботи дали змогу створити та своєчасно наповнювати централізовану базу персоніфікованого обліку відомостей для використання при призначенні пенсій та, у перспективі, використовувати під час введення в дію наступного етапу пенсійної реформи.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 27 червня 2002 року № 11-2 затверджено Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відповідно до якого з 23 липня 2002 року на базі Дніпропетровського обласного управління Пенсійного фонду України утворено Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Січень 2007 року – передані функції призначення та виплати пенсії військовослужбовцям та пенсіонерам інших силових відомств. Пенсійний фонд почав опікуватись всіма категоріями пенсіонерів.

Законом України від 08.07.2010 року № 2164-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з 1 січня 2010 року запроваджено сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

З 1 жовтня 2013 року Пенсійний фонд передав до Міністерства доходів і зборів функцію адміністрування єдиного соціального внеску. Але, при запроваджені єдиного внеску Пенсійним фондом створено міцний фундамент соціального страхування – це створення системних державних реєстрів: страхувальників і застрахованих осіб, який охоплює надзвичайно широкий і повний інформаційний масив за всіма видами соціального страхування.

Щоб зберегти стабільне надходження коштів спеціалісти управлінь Фонду спрямували зусилля на проведення роз’яснювальної роботи з усіма прошарками населення.

У сучасних умовах легалізація заробітної плати – одне з основних питань соціальної захищеності кожного, і співробітники не шкодують свого часу – головне щоб краще було людям.

Авторитет Пенсійного фонду – це авторитет та результативність роботи його керівників. Для того, щоб обрати правильну стратегію, забезпечити чіткий курс виконання, безперечно, треба мати фахову компетентність, виключну працездатність, не меншого рівня відповідальність за доручену державою справу і, чи не найголовніше, – талант лідера. З керманичами Фонду пощастило з перших днів – першим став Геннадій Береснєв, з 1992 року 6 років очолював обласне управління Микола Задоя, естафету перейняла на 10 років Зінаїда Пікалова, продовжив розпочату справу Валерій Ниткін, котрого на посаді замінила Галина Булавка. Простого шляху не буває, за кожним успіхом керівника – роки напруженої праці. Але «один в полі не воїн», великі справи вимагають підтримки надійних однодумців, котрими і стали у різні роки роботи перші заступники та заступники – Юрій Степанянц, Ніна Сінєгіна, Антоніна Плічко, Юрій Багнюк, Неля Кучеренко, Надія Рибець, Валентина Варакута, Дмитро Нестеров, Саркіс Бунятян, Валентина Багуж, Тетяна Разгоняєва.

Неможливо не згадати тих, хто присвятив себе з перших днів заснування розбудові Пенсійного фонду в області, а тепер, вийшовши на заслужений відпочинок підтримують своїх працюючих колег дієвими порадами, це – Валентина Варакута, Наталія Іванова, Любов Деревянко, Любов Батечко, Ірина Шевченко, Тетяна Сбітнєва, Микола Магала, Ольга Грищенко, Ніна Відмицька, Алла Добровольська, Наталія Серебрякова, Валентина Рибачук, Валентина Полішко, Ніна Сидоренко.

Реорганізація Фонду області проходила шляхом злиття у декілька етапів:

– у 2015 році відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2015 №1055 кількість територіальних управлінь було зменшено до 27;

– у 2016 році – 15 (Постанова Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 №988);

– у 2018 році – централізація функціональних процесів шляхом приєднання 15 об’єднаних управлінь до Головного управління (Постанова Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 №821).

Сьогодні колектив Фонду області налічує 1640 працівників, а головна мета залишається незмінною – забезпечення своєчасного фінансування та виплат пенсій громадянам, і таким колективом керує Юрій Козак, багатогранна особистість, з командою заступників, здатних на бездоганне виконування завдань: перший заступник Лариса Дуксова, заступники – Наталія Корнійчук та Олена Щирба. З кожним роком завдання все більш ускладнюються, та не такі вони люди, щоб пасувати перед труднощами.

Зберігають набуте і розвивають своє у Головному управлінні 8 структурних підрозділів, які очолюють Ольга Любавіна, Наталія Бутенко, Людмила Рябенька, Світлана Кузенко, Наталія Яковенко, Валентина Багуж, Вячеслав Стеблянко.

Разом усі вони гуртують навколо себе талановитих та працелюбних фахівців. Проводять ретельний аналіз виконаного, забезпечують впровадження передового досвіду в практичній діяльності, удосконалюють свої досягнення. Тут велику роль відіграє досвід. Серед фахівців головного управління 461 – ті, хто в системі Пенсійного фонду працюють вже понад 10 років, 532 – понад 15 років. Є й свої «старожили», а це понад 20 років відданому служінню Фонду області (107), серед них – Лариса Дуксова, Людмила Рябенька, Світлана Лашкова, Людмила Сільова, Світлана Стежко. Вони радо зустрінуть молодь – підкажуть та підтримають.

Дніпропетровська область – великий потужний промисловий регіон, який завжди забезпечував вагому частку надходжень до бюджету Пенсійного фонду України, багато років забезпечував себе потребою на виплату трудових пенсій пенсій та допомоги.

Сьогодні, як належне, сприймається система персоніфікованого обліку страхових внесків, дистанційний прийом громадян прийом засобом Skype – зв’язку. А скільки для цього було зроблено, скільки вкладено людських ресурсів, тепла – неможливо ані виміряти, ані підрахувати.

Фахівців головного управління за першим покликом завжди приходять на допомогу своїм колегам з інших областей.

Одним з індикаторів оцінювання рівня довіри до Фонду області є факт представництва наших працівників в органах місцевого самоврядування різних рівнів.

З-поміж трудових буднів працівники знаходять час для вираження своєї громадянської позиції та участі у суспільному й культурному житті краю. Велику роль тут відіграють профспілки, які підтримують вже сталі традиції та втілюють у життя нові.

Протягом багатьох років Фонд області опікується дітками-інвалідами Верхньодніпровського будинку-інтернату №1. Фахівці не говорять про добро, вони просто його творять. Щороку підопічні отримують на свята солодощі та фрукти до столу, а нові меблі та предмети побуту для комфортного проживання.

Фонд області – це одна велика родина, в якій новачків приймають залюбки, а тих, хто пішов на заслужений відпочинок – не забувають.

Завжди вітають з Днем народження, утворенням нової сім’ї, поповненням у родині. Дбають про оздоровлення в санаторіях та пансіонатах, організовують відпочинок для дітей у літніх таборах. А якщо виникають труднощі – людина не залишається на самоті.

Ніщо не зігріває серце дорослої людини так, як радісні посмішки дітей – профспілкові організації працівників вітають першачків наборами шкільного приладдя, солодощі та квитки на театралізовані вистави дітлахи отримують до Святого Миколая та Нового року.

Спільне дозвілля забезпечує здорову атмосферу у колективі – спортивні змагання, екскурсії, поїздки до моря, відвідування театрів та філармонії. А запрошення «ветеранів» Фонду області до участі у святкових та урочистих заходах – традиція, що примножує надбання.

background Layer 1