Пропустити навігацію

Чи зараховується до страхового стажу період догляду за особою з інвалідністю

Згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 15 квітня 2023 року передбачено зарахування до страхового стажу періодів:
– догляду за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду;
– догляду за дитиною з інвалідністю чи за тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність.
 
До страхового стажу зараховується період догляду за дотриманням певних умов:
– якщо людина, яка здійснювала догляд є працездатною (не досягла пенсійного віку та не є особою з інвалідністю);
– не працювала в такий період;
– отримувала в органах соціального захисту населення допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.
 
Період догляду враховується до страхового стажу людини, оскільки у цей період вона є застрахованою особою (ст. 11 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”). Страхувальником для неї є відповідний орган соціального захисту населення, що виплачує їй допомогу, надбавку або компенсацію.
 
Якщо догляд мав місце у період з липня 2000 року (після впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування), то заробіток за цей період враховується у розмірі мінімальної заробітної плати. У разі доцільності зазначений період “оптимізується” (вилучається з підрахунку індивідуального коефіцієнту заробітку для обчислення пенсії як період з найнижчим заробітком).
 
123 1024x576 - Чи зараховується до страхового стажу період догляду за особою з інвалідністю
background Layer 1