Профілактика та попередження травматизму на виробництві
ПРОФІЛАКТИКА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ НА ВИРОБНИЦТВІ
Попередження виробничого травматизму великою мірою залежить від свідомості кожного працівника. Роботодавець повинен дбати про тих людей, які працюють на нього.
Інформувати працівників щодо основних постулатів безпечної праці допомагають роботодавцям працівники відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
ДОВІДКОВО. Протягом 8 місяців поточного року до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшло 351 повідомлення про нещасний випадок на виробництві. Постраждало 384 працівника, з них 96 загинуло під час виконання трудових обов’язків.
Основним шляхом до зменшення виробничого травматизму є створення на кожному робочому місці безпечних і нешкідливих умов праці та проведення інструктажів з охорони праці. Під час останніх кожен працівник має бути особливо уважним, не відбувати цю процедуру формально, у разі необхідності звертатися за консультаціями до відповідальних осіб з охорони праці чи до фахівців Пенсійного фонду.
Кожен працівник має усвідомлювати, що порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці – це прямий шлях до виробничої травми. У звязку з цим зміст нормативних документів кожного підприємства повинен бути максимально деталізованим та конкретизованим.
ДОВІДКОВО. З початку року спеціалістами відділу профілактики та розслідування нещасних випадків надано більше 1000 консультацій страхувальникам, взято участь у розробленні понад 2000 профілактичних заходів, впровадженні їх на підприємствах, внесенні пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва, проведено 27 профілактичних обстежень підприємств, в ході яких виявлено 107 порушень законодавства про охорону праці.
Шановні роботодавці, Ваш обов`язок створити належні умови праці на кожному робочому місці!
Шановні працівники, бережіть своє життя та здоров”я!
