Про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції за 2023 рік
Інформація
про результати роботи з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за 2023 рік
Протягом 2023 року робота з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області була спрямована на забезпечення виконання вимог антикорупційного законодавства. Робота відділу з питань запобігання та виявлення корупції в цьому напрямку спрямована на попередження, своєчасне виявлення та реагування на корупційні ризики в діяльності Головного управління, зменшення їх впливу на загальні результати роботи.
Відділом системно проводиться роз’яснювальна робота з питань антикорупційного законодавства як з посадовцями які призначаються на посади так і з колективом в цілому. Протягом 2023 року до структурних підрозділів Головного управління призначені 460 осіб, з яких більша частина вперше призначені на посади державної служби. Відділ провів ряд заходів, які сприяли підвищенню рівня знань норм антикорупційного законодавства та зменшенню корупційних ризиків неподання чи несвоєчасного подання декларацій суб’єктами декларування Головного управління, а саме:
проведено з кандидатами на посади 306 співбесід та надано 187 роз’яснень працівникам щодо дотримання вимог, заборон та обмежень визначених Законом України “Про запобігання корупції!”:
розроблені та впроваджені: Пам’ятка суб’єктам декларування Головного управління щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства та Пам’ятка про персональну відповідальність працівника Головного управління за порушення вимог, заборон та обмежень, встановлених антикорупційним законодавством, та обов’язок повідомлення безпосереднього керівника у разі спроб протиправного впливу з боку третіх осіб під час прийняття участі працівника в роботі колегіальних органів.
Відділом організовано та проведено 4 професійних тренінги на яких успішно пройшли навчання 680 державних службовця.
У рамках проведення роз’яснювальної роботи серед державних службовців відділ взяв участь в проведені 31 семінар до плану проведення яких включались питання антикорупційного законодавства, в зазначених заходах взяли участь 7910 посадовців.
Направлено 11листів – роз’яснень в рамках надання методичної та консультаційної допомоги в заповненні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Протягом звітного періоду проводився моніторинг подання щорічних декларацій посадовцями Головного управління (звітний період 2021 рік та звітний період 2022 рік) . Перевірено подання суб’єктами декларування щорічних декларацій звітний період 2021 рік — 1553; щорічних декларацій звітний період 2022 рік — 1653.
Проведений моніторинг виконання завдань та заходів, визначених Антикорупційною програмою Пенсійного фонду України та його органів на 2021-2023 роки, узагальнена інформація направлена листами до Пенсійного фонду України .
Протягом звітного періоду проводились заходи щодо формування культури повідомлення викривачами про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції” шляхом проведення внутрішніх навчань з питань формування культури повідомлення. Під час проведення 21 семінару відділ висвітлив теми: “Щодо гарантій трудових прав викривача”, “Щодо порядку отримання викривачем безоплатної вторинної правової допомоги”.
На виконання Антикорупційної програми Пенсійного фонду України та його органів на 2021-2023 роки, затвердженої наказом Пенсійного фонду України від 30 вересня 2021 року № 140 (із змінами), відділ з питань запобігання та виявлення корупції протягом III кварталу 2023 року реалізував Заходи щодо комунікаційної кампанії у сфері захисту викривачів, а саме:
Розроблені відділом пам’ятки щодо заохочення викривачів доведені до відома працівників Головного управління з фіксацією ознайомлення через ЕДО.
Організовано і проведено просвітницький захід в формі флешмобу з допомогою тематичних плакатів “Викривай: не роби корупцію обличчям України!”.
Проведений семінар за темою: “Доброчесність та етика поведінки державного службовця” у дистанційній формі шляхом організації відеоконференції із застосуванням сервісу Zoom. По завершенню навчання здійснено тестування з використанням Google форми, в заході взяли участь 1320 учасників.
Розроблений та розповсюджений буклет “Не будь толерантним до корупції! Відома інформація-повідомляй!”.
При призначенні, переведенні, просуванні по службі посадових та службових осіб проводився аналіз повідомлень про роботу близьких осіб з метою запобігання виникненню конфлікту інтересів чи обставин прямої підпорядкованості.
Відділом проведено експертизи 9366 організаційно-розпорядчих документів, що видаються Головним управлінням.
Проведені протягом звітного періоду заходи дозволили забезпечити дотримання державними службовцями вимог і спеціальних обмежень встановлених антикорупційним законодавством.